Gölbaşı :
z     z
03 Aralık 2010, 12:17
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Belediye Başkanı Yakup Odabaşı: Engelleri Beraber Aşacağız...

Belediye Başkanı Yakup Odabaşı: Engelleri Beraber Aşacağız...

Engelleri beraber aşıyoruz

 

         03 Aralık dünya engelliler günü nedeniyle Gölbaşı belediye başkanı Yakup Odabaşı bir mesaj yayınladı. “Engelleri beraber aşıyoruz” diyerek engelliler için yapılan hizmetleri anlattı.  Başkan Yakup Odabaşı, Gölbaşı’nda Engelliler Parkı oluşturduklarını ayrıca engelliler için donanımlı servis aracını hizmete sunduklarını,  meslek edindirme kurslarıda açacaklarını belirtti.

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup   Odabaşı şunları söyledi. “ Özürlü insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. Günlük yaşamınızda engelli yani özürlü  bireylerle muhakkak karşılaşmışızdır. Kimi zaman elindeki beyaz bastonuyla yürüyenleri, kimi zaman işaretlerle etrafındakilere derdini anlatmaya çalışanları, tekerlekli sandalye ile kaldırımları ve pek çok engelleri aşmak için zahmet çekenleri görmüşsüzdür. Engelli kardeşlerimizin dertlerini, sıkıntılarını ve eğitim görmeleri için nelerin yapılabileceğinde hepimize düşen görevler vardır.

 

Engelli bireylerimizi topluma kazandırmak ve hayatlarını kolaylaştırabilmek için bütün bireylerin ve biz yöneticilerinde yapabileceği pek çok şey vardır. Çevre düzenlemelerinin engelli bireylere uygun şekilde yapılması, günlük yaşamımızda sürekli kullandığımız alışveriş merkezlerinin engelli bireylere uygun olarak dizayn edilmesi, beceri ve yetenekleri doğrultusunda iş imkânı sağlayarak onları üretken ve verimli hâle getirerek engelli bireylerimizin hayatlarını bir nebze de olsa kolaylaştıracaktır.

 

Gölbaşı belediyesi olarak engelli vatandaşlarımız için yeni projeleri hizmetlerine sunduk. Engelli kardeşlerimiz için Mevlana parkında özel donanımlı Engelli parkı hazırladık. Engelli parkın içerisinde salıncaklar, tattaravalli, kaykaylar gibi benzeri oyuncaklarla engelli çocuklarda doyasıya eğlenecekler.

 

Yine engelli vatandaşlarımız için son teknoloji ile donanımlı servis aracı hazırladık ve hizmete sunduk. Engelli vatandaşlarımız servis aracına iniş ve çıkışlarda özel olarak hazırlanmış araca monte edilen asansör ile  sağlanıyor. Bu aracımızla engelli vatandaşlarımız gitmek ,gezmek ve günlük işlerini daha kısa zamanda tamamlamak için Sabah 08:00 den Gece 24:00 kadar onların hizmetlerine sunduk.

 

Bundan sonra da Engelli vatandaşlarımız için, bir arada vakit geçirmek,boş zamanlarını değerlendirmek ve meslek edinmeleri için bir merkezin yapılması için çalışmalar başlattık. Önümüzdeki aylarda hayata geçirilmesini hedefliyoruz.

 

03 Aralık Dünya Engelliler gününde, yaşamakta olan tüm sorunların en kısa sürede çözüme kavuşturulmasını temenni ediyor,tüm engelli vatandaşlarımıza huzur içerisinde  yaşayacakları bir ortamın sağlanmasını diliyorum. “dedi

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.