Gölbaşı :
z     z
30 Kasım 2010, 18:10
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Göl-Der Yönetimi Başkan'dan Yer Talep Etti...Kim Neler Konuştu!

Göl-Der Yönetimi Başkan'dan Yer Talep Etti...Kim Neler Konuştu!

     Gölbaşı İlçesi Koruma, Geliştirme ve Turizm Derneği Genel Kurul Yaptı. Genel Kurula Belediye Başkanı Yakup Odabaşı'da katılınca, başkandan dernek yöneticilerinin talepleri oldu. Dernek Başkanı İsa Ömercan derneğin 12 yıldır ayakta olduğunu söyleyerek, çalışmalara devam dedi.  Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Çağatay'ın Başkan Odabaşı'ndan 3 ayrı isteği oldu.

     GÖL-DER genel kurulunda  konuşma yapan İsa  Ömercan “Halis Bozkurt hocamızla birlikte Mogan Şiir Akşamlarını düzenledik. Ama halkımızın bu yöndeki bir aktiviteye bakışı biraz farklı oldu. Gölbaşı'nda bu tür etkinlikleri yapmak olukça zor. Şiir akşamları için çok cüzi bir mikta belirledik. Ancak yinede beklenen ilgiyi bulamadık. Gölbaşı'nda bir bedel ödeyerek bir sosyal etkinliğe katılma zihniyeti hala oturmadı” dedi

 

   Divan başkanlığına seçilen Hulusi Gürpınar ise, Gölbaşı'nın saygın ve etkin isimlerini bir çatı altında toplamanın zor olduğunu ifade ederek “Bu saygın insanları tek çatı altında birleştirmeyi başaran tek dernek GÖL-DER. Gölbaşı'nın gelişimine katkı sağlamak isteyen bu ilçede yalnızca bir avuç insan var. Bu derneği 12 yıldan beri yaşatan arkadaşlara teşekkür ediyorum.” dedi.

 

  Tek kişinin maddi olarak dernekçilik yapamayacağını savunan Ömercan “Bir çok proje olduğunu söylediler. Ancak bize bu konuda hiçbir yol göstermediler. Bu projeleri kimle yapacağız, nasıl yapacağız söylemiyorlar. Kısacası baştan savıyorlar. Biz bu derneğin yaşaması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. GÖL-DER halka açık bir dernektir.” dedi.

     Denetim Kurulu adına konuşlan Cemal Kaman ise denetim kurulu olarak tespitlerini bildirdi. Kaman, yaptıkları tespitler sonucu üyelerin faaliyet çalışmalarına düzenli olarak katılmadıkları ve üyelerin aidatlarını ödemediklerini söyledi.

   Belediye Başkan Yakup Odabaşı ise kongrenin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek “ Bu iş kolay iş değil. Fedakarlık istiyor, zaman istiyor, maddiyat istiyor. Bu kongrenin Gölbaşı'na hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.GÖL-DER Gölbaşı ve çevre için önemli bir dernektir ve Gölbaşı'na katkısı her zaman pozitif yönde olacaktır. Bizlerinde derneklerle ilgili projeleri var. Mogan Gölü kıyısında Özel Çevre Koruma Kurumu'nunda kabul edeceği bir yerde dernek için yer tahsisi konusunda çalışmalarımız var. Sizlerin fikirlerine de açığız."dedi.

   Genel kurul sonunda GÖL-DER Başkanı İsa Ömercan, Gölbaşı'nın değerlerinden Mevlüt Güneri'yi de yad ederek, GÖL-DER olarak ailesine, Mevlüt Güneri'nin Gölbaşı'na katkıları nedeniyle ailesine bir şükran plaketi takdim etti. Mevlüt Güneri'nin ailesine plaketi Belediye Başkanı Yakup Odabaşı takdim etti. Eski Göl-Der genel sekreteri Hikmet Özdemir'ede derneğe ve Gölbaşı'na katkıları nedeniyle bir teşekkür plaketi verildi. Özdemir'in plaketini Av.Özgür Sağlam ve Başkan Odabaşı birlikte verdi.

      İsa Ömercan eğitim ve sağlık ve ibadet konularında yardım yapan Örencik'li yardımsever Satı Bozkurt'un vefatından büyük üzüntü duyduklarını ifade ederek “Satı halamıza, ablamız, annemiz  Gölbaşı'na çok büyük katkıları oldu. Nur içinde yatsın” dedi.    Başkan Odabaşı'ndan Önemli Talepler..  

      Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Doğan Çağatay ise Başkan Odabaşı'ndan bazı taleplerde bulundu. Çağatay Mevlüt Güneri'nin isminin bir parka verilmesini, GÖL-DER'in göle yakın bir yerde belediye tarafından tahsis edilmesini ve Hikmet Özdemir'in belediyede bir birimde değerlendirilmesini talep etti. Başkan Odabaşı ise taleplerini değerlendireceklerini ifade ederek “Meclis üyesi arkadaşlarımız meclise önerge verirlerse isim verme olayını değerlendiririz” dedi.

 

Dernekler konusunda herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini sözlerine ekleyen Odabaşı, "Kalıcı çözümler üretelim. Geçici değil. Siz öneride bulunun. Biz de elimizden geleni yapalım. Ama her şey bizim elimizde değil. Diğer kurumların da onayıyla GÖL-DER'e bir yer yapılmasını biz de isteriz. GÖL-DER'in göle yakın bir yerde olmasını isterim. Ama ÖÇKK'nın da buna onay vermesi gerekir” dedi. 

Kent Konseri işlevini yitirdi

Ayşe Metin ise Kent Konseyi'nin oluşturulduğunu ancak işlevi olmadığına dikkat çekerek “Kent Konseyi yeniden aktif olsun. Konseyde Gölbaşı için iyi fikirler üretilebilir.” dedi.

Odabaşı ise Kent Konseyinin yeniden yapılandırılacağını ifade etti.

 

 

  changeTarget(document.getElementById("news_content"))

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.