Gölbaşı :
z     z
24 Kasım 2010, 17:54
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

CHP Liler Hem Ögretmenler Gününü Kutladı, Hem de Sorunlarını anlattı..

CHP Liler Hem Ögretmenler Gününü Kutladı, Hem de Sorunlarını anlattı..     CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öğretmenlere hitaben yazdığı mektupta, yasalar, yönetmelikler çıkarmanın, ders programlarını değiştirmenin, okul binalarını yenilemenin, inşa etmenin, önemli olmakla birlikte, asıl önemli olanın öğretmenler olduğunu belirtti.       İşte o mektup;  
''Kendinizi ve yaşamınızı, memleketinizin ufuklarına bilginin, gerçeğin, faziletin ışıklarını yaymakla görevli bir varlığa dönüştürmüş olan sizler, bizler için geleceğe dönük ümitlerin, güvenin, dahası geleceğin mimarlarıdır'' diye başlayan Kılıçdaroğlu, ''O nedenle sizlerin bu büyük görevi yerine getirmede aşılamayacak engellerle karşılaşmamanızı sağlamak bizlerin temel görevidir'' ifadesine yer verdi. Kılıçdaroğlu, öğretmenlerin çalışma koşullarının, eğitimin en yüksek derecede etkinliğini sağlayacak nitelikte olması ve öğretmenlere kendilerini tümüyle mesleksel uğraşlarına adama olanağı verecek şekilde düzenlenmesi gerektiğini kaydetti.

Öğretmenlerin ekonomik açıdan sorunlar yaşamasının, eğitim öğretim ortamında fiziki yetersizliklerle boğuşmasının kabul edilebilir bir durum olmadığı görüşüne yer veren Kılıçdaroğlu, bu durumu ortadan kaldırmanın asli görevleri olduğunu bildirdi.

Mektubunda, eğitim öğretimin temelinin de öğretmen olduğunun farkında olduklarını belirten Kılıçdaroğlu, öğretmenliği toplumda saygın bir meslek olmaktan çıkaran uygulamalara şiddetle karşı çıktıklarına işaret etti.

Sözleşmeli öğretmenliği kaldırmanın da acil görevleri olduğuna değinen Kılıçdaroğlu, mektubunda şu görüşlere yer verdi:

''Bugünkü uygulamalar devam ettikçe eğitimde başarı için temel koşullardan biri olan öğretmenin mesleğine adanmışlığını sağlayacak koşulların hazırlanması mümkün olmayacaktır.

Yasalar, yönetmelikler çıkarmak, ders programlarını değiştirmek, okul binalarının şeklini yapısını yenilemek, yeni tarzda binalar inşa etmek, önemli olmakla birlikte eğitim sorunlarını çözmede bir yere kadar önemlidir. Asıl önemli olan eğitim sürecinin tümünü işlevsel kılacak olan siz öğretmenlersiniz. Siz nasılsanız eğitiminiz de öyledir.''

Öğretmenlerin her yönden güven içinde çalışmasını sağlamanın en önemli görevlerinden biri olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, Atatürk'ün ve Cumhuriyet'in öğretmenlerine inandıklarını ve güvendiklerini ifade etti.

Kılıçdaroğlu, mektubunun sonunda Öğretmenler Günü'nü kutladı

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.