Gölbaşı :
z     z
24 Kasım 2010, 14:57
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Tiyatro Makinaları Sahnelendi...

    TİYATRO MAKİNALARI SAHNELENDİ…

 

 

    Gölbaşı Belediyesi Eğitim Kültür Müdürlüğü bünyesinde, Amatör tiyatro çalışmaları yapan gençler ile AB ülkelerindeki ”Demokrasi ve Kadın Sorunları” üzerine  sahnelemek amacını taşıyan bir proje hayata geçirildi.

      Proje kapsamında ki ilk gösteri Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy  Kültür Merkezi’nde sergilendi.

 

      Gölbaşı Belediyesi, İtalya ve Romanya ile AB gençlik girişimcileri projesi kapsamında ortaklaşa yapılan çalışmada; Ankara’daki Üniversitelerin çeşitli bölümlerinde amatör tiyatro çalışmaları yapan Üniversite öğrencileri bir araya gelerek  “Grup Hayalbaz” projesini oluşturdu.

      Tiyatro heyecanını AB ülkelerindeki gençlerle paylaşmak ve aynı sahne üzerinde yer almak, tiyatro konusundaki deneyimlerini paylaşmak, sanatsal yaşamdaki çeşitliliği tanıma, sanat yolu ile iletişim ve kültürler arası diyoloğu sağlamak için bu proje hayata geçirildi.

 

     Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde devlet tiyatro sanatçısı Adnan Erbaş danışmanlığında, Gazi Üniversitesi ve Başkent Üniversitesi öğrencilerinden oluşan GRUP HAYALBAZ’ın sahne aldığı gösteride “TİYATRO MAKİNELERI”  oyunu sergilendi. 

 

      Dünya’nın çeşitli ülkelerinde kadınların maruz kaldıkları şiddetin ve haksızlığın ele alındığı tiyatro gösterimine katılım az oldu.

 

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.