Gölbaşı :
z     z
24 Kasım 2010, 12:39
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Ögretmenlerimiz, Gününüz Kutlu, Hayatınız Mutlu Olsun...Ögrencileriniz Bilge olsun, Ülkemiz Bilim Işığında, aklın yolunda Kalkınsın..

Ögretmenlerimiz, Gününüz Kutlu, Hayatınız Mutlu Olsun...Ögrencileriniz Bilge olsun, Ülkemiz Bilim Işığında, aklın yolunda  Kalkınsın..

 

     24 Kasım Ögretmenler Günü Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı, Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde devam etti.

      Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde yapılan etkinliğe Kaymakam Raşit Zengin, Garnizon Komutanı Yzb. Erdal Özköroğlu, Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, Emniyet Müdürü Cihangir Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut ve Şube Müdürleri, AKP İlçe Başkanı Ramazan Şimşek, CHP İlçe Başkanı Ercan Şimşek, Ziraat Odası Başkanı Sadullah Karaaslan, Esnaflar Odası Başkanı Yaşar Altun,  Gölbaşı Polis Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Dernek Başkanı Faruk Koçgazi, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Bölük ve Erol Gündüz, Okul Müdürleri, Ögretmenler ile Öğrenciler katıldı.

 

 

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muhittin Arık günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.

  

  Muhittin Arık yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi.  “Ögretmenler, hayatı boyunca yaşamımızı şekillendiren kutsal  bir üstadtır. Ögretmenler gününün amacı ise gençlerimize, halkımıza ögretmenin toplumdaki yerini ve önemini hatırlatmaktır. .  Ögretmenler günü aslında fedakar öğretmenlerimizi kıymetini bir kere daha düşünüp,  anlamamızı sağlayan önemli bir gündür.”diyerek tüm ögretmenleri kutladı.

 

 

Milli Eğitim Müdürlüğü her yıl emekli olan ögretmen ve idarecilere vermiş olduğu Hizmet Şeref Belgesi’ni Bu yıl  Baldudak İlkögretim Okul Müdürü iken Emekli olan  Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Murat Bölük’e verdi.

 

     Kaymakam Raşit Zengin tarafından  verilen Hizmet Şeref Belgesi’ni alan emekli Ökul Müdürü Murat Bölük yapmış olduğu konuşmada eğitimin önemine değinerek, Gölbaşı’nda 1977 yılında Dr.Şerafettin Tombuloğlu Lisesi’nde Matematik ögretmeni olarak başladığını, çeşitli idarecilik görevlerinden sonra Baldudak İlkögretim Okulu’ndan Okul Müdürü olarak geçen yıl emekli olduğunu belirtti.  Murat Bölük, tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

 

  Gölbaşı’nın çeşitli okullarında  İlk defa göreve başlayan 35  genç öğretmen ise yemin etti.

 

     Kaymakam Raşit Zengin, Gölbaşı İlçe Eğitiminde başarılı çalışmalarından dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut’a taktirname verdi.  Kaymakam Raşit Zengin, Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut’un  ilçenin eğitimindeki başarılı çalışmalarından dolayı Ögretmenler, okul idarecileri ve milli eğitim calışanları adına taktirname verdiğini belirterek, öğretmen ve eğitim  idarecilerinin ögretmenler gününü kutladı.  Zengin, "26 bin civarında öğrencimiz var, yine 2400 vivarında çalışanımız var. Bunları idare etmek taktir edersiniz ki kolay değil. Gerek üniversite sınavlarında, gerek SBS sınavalarında ilçemizin başarıları var.”dedi

 

         Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı’da tüm ögretmen ve okul idarecilerinin ögretmenler gününü kutladı. Yakup Odabaşı, “Çocuklarımızın yetişmesinde Büyük rol oynayan her türlü fedakarlığı gösteren ögretmenlerimize çok borçluyuz. Tüm Ögretmenlerimizin gününü kutluyorum. “dedi. Gölbaşı Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki etkinliğe katılan ögretmen ve okul müdürlerine karanfil dağıtarak, belediye reklam panolarından da kutlama mesajları verdi.

 

    MEB Ticaret ve Turizm Ögretimi Genel Müdürü Murat Bey Balta’da ögretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Murat Bey Balta şunları söyledi. “İnsanı şekillendirme onuru taşıyan, görevini inançla, umutla, azimle ve fedakarca yerine getirmeye çalışan tüm ögretmen ve yöneticilerimizin Ögretmenler Günü’nü yürekten kutluyor, Saygı ve Sevgilerimi Sunuyorum.”dedi.

 

 

     İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut çok duygulu bir anısını anlatınca hem kendisi gözyaşlarını tutamadı, hem de salonda birçok ögretmeni duygulanmasına neden oldu.

    Karabulut;  İlk ögretmenlik yıllarında köyde ögretmenlik yapan  eşiyle yaşadığı  bir olayı anlattı  Ayrı köylerde ögretmenlik yaparken, eşinin yoğun kış soğuğuna aldırmadan köy okulundaki öğrencilerine ulaşmak için verdiği mücadeleyi anlattı.

 Ümit Karubulut Şöyle Konuştu. "1977 yılında bir köyde ögretmen iken, samsun da görev yapan bir hanımefendi ile evlendim.  Eşim bir ilkokul ögretmeniydi.. Hayatım boyunca  unutamayacağım bir anımı sizlerle paylaşmak istiyorum diyerek, Oltu’da yaşanan anısını anlatarak şöyle dedi. “Ögretmenlik yapılan Köy,  şehir merkezine 28 km. uzakta, yol yok, araba yok. Biz yola yaya  çıktık. Yolda kar ve fırtınaya  yakalandık.  Eşimin elinden tutarak yürüdük ve   bir  başka köye zor ulaştık. Eşim o gün çok sıkı giyinmemiş, donma tehlikesi geçirdik. Ancak, eşim donmuştu.  O köylüler sabaha kadar eşimin tedavisi ile uğraştılar. Bu olay sonucunda eşim eklem romatizması olmuştu. Uzun yıllar bu hastalıkla yaşadı. Daha sonra çok sağlıklı 2 çocuk dünyaya getirdi…”diyerek ögretmenlerin fedakarlıklar içerisinde görev yaptığını belirterek konuşmasını zor tamamladı.  Tüm ögretmen ve idarecilerin ögretmenler gününü kutladı.

 

  

   Ögretmenler günü , Halk Oyunları Gösteri,  Ögretmenler Korosu Türkü ve Şarkılar okuması  Canım Ögretmenim konulu resim yarışmasında dereceye girenlere ödül verildi.  Daha sonra  ayaküstü yiyecekli  (kokteyl) sohbetler ile son buldu.

 

 

NOTLAR:

 

-         Belediye ve İl Genel  Meclis Üyelerinden Hiç kimse törene  katılmadı.

-          

-         İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut konuşmasını yaparken duygulandı ve gözyaşlarına hakim olamadı.

 

-         Belediye Kültür Merkezi girişinde ögretmenlere ve müdürlere karanfil dağıttı.

 

-         Araştırmacı-Koleksiyoner Haldun Cezayirlioğlu’nun Köy Enstitüleri hakkında bugüne kadar derlediği kitaplar sergilendi.

 

-         Kültür Merkezi girişinde ögretmen  ve müdürler örgenciler tarafından karşılandı. Kolonya ve çikolata ikram edildi.

 

-         Kültür Merkezi’ndeki etkinliğe  Garnizon Komutanı Yzb. Erdal Özköroğlu erken gelerek, protokolü yaklaşık 15 dakika bekledi.

 

-         Kaymakam Raşit Zengin'in Kültür Merkezi  Salonu’na gönderdiği çelengi  dikkat çekti. Yaptırmış olduğu çelenkte “Ögretmenlerime Saygılarımla” yazısı vardı.

 

-         Belediye Başkanı Yakup  Odabaşı ise Kültür Merkezi girişi ile içerisinde ögretmenlere dair kutlama mesajları yazılı pankart astırdığı görüldü.

 

 

-         Kutlama programı sırasında sunum yapan ögretmenin,  Osmanlı padişahı Yavuz Sultan Selim’in yaşadığı bir olaydan yola çıkarak, padişahın  eğitime verdiği önemi anlatması yerine Atatürk’ün bir anısının anlatılmasının daha uygun olacağı görüşü bazı ögretmenlerce dillendirildi.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.