Gölbaşı :
z     z
22 Kasım 2010, 22:56
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Çocuk Düşerse Sorumlusu Kim Olacak!

Çocuk  Düşerse Sorumlusu Kim Olacak!

      Gölbaşı Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu çıkışında yarı açık bırakılan Türk Telekom’a ait çukur öğrenciler ve yoldan geçenler için  tehlikeye davetiye çıkarıyor.

 

        Altyapı çalışmaları sırasında yarı açık bırakılan çukura heran bir öğrenci düşebilir.  Ancak, rögar kapağını öyle bırakıp giden etkili ve yetkililerin bunu düşünebilecek kadar sorumluluk sahibi olmadığı anlaşılıyor.

 

        Uşak'ın Eşme İlçesi'ndeki YİBO’da eğitim gören 10 yaşındaki bir öğrencinin okulun 100 metre ilerisinde açık bırakılan foseptik çukuruna düşerek ölmesinin arkasındaki ihmal hala akıllardayken, benzer bir ihmal  de Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu çıkışında yarı açık bırakılan Türk Telekom’a ait çukurdan kaynaklanıyor.

 

       2 aydan beri yarı açık biçimde duran çukur, hem öğrenciler hem de yoldan geçen vatandaşlar için büyük bir tehlike oluşturuyor.  Çeşitli uyarılara ne  Türk  Telekom ne de Belediye yetkilililerinden çare geliyor.

     Öğrenci velileri bir an önce yetkililerden  rögar kapağının  uygun şekilde kapatılmasını ve ilgili alanın da düzenlenmesini bekliyor.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.