Gölbaşı :
z     z
16 Kasım 2010, 18:23
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nı Yönetenler Bayramlaştı...

Gölbaşı'nı Yönetenler Bayramlaştı...Kurban Bayramı bayramlaşma programı Gölbaşı 75.Yıl Öğretmen Evi’nde gerçekleşti.
Bayramlaşma programına; Gölbaşı İlçe Kaymakamı Raşit Zengin, Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Erdal Özköroğlu, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü Cihangir Kaya, İlçe Müftüsü İlyas Dilbaz, AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Ramazan Şimşek, MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Selçuk Dağdelener, Gölbaşı Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, , Parti teşkilatı ve sivil toplum örgüt başkanları ile  yönetim kurulu üyeleri katıldı.
  Gölbaşı 75.Yıl Ögretmenevi'nde  bir araya gelen Kamu Yöneticileri, Sivil Toplum Örgüt Temsilcileri ve  Siyasiler, birbirlerinin bayramlarını kutlayarak  Kurban Bayramı'nın anlam ve önemine değindiler.   Siyasilerin daha sonraki ziyaret yeri Gölbaşı Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü oldu.
KAYMAKAMDAN BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI
Bayramlaşma programında konuşma yapan, Gölbaşı İlçe Kaymakamı Raşit Zengin, bayramların İslam dünyası için büyük önem taşıdığına değinerek, dini bayramların kucaklayıcı ve birleştirici özelliğe sahip olduğunu aktardı. Raşit Zengin, “Allah kesilen kurbanlarımızı kabul eylesin. Katılımlarınızdan dolayı herkese teşekkür ederim” diyerek, tüm Gölbaşılılarında bayramını kutladı.      Diğer taraftan Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı'da Gölbaşılıların Bayramını kutlama mesajı verdi.
  BELEDİYE KURBAN SATIŞ VE KESİM YERİNDEN VATANDAŞ MEMNUN KALDI..   Gölbaşı Belediyesi tarafından organize edilen kurban kesim ve satış yeri vatandaşı memnun etti. Her sene vatandaşın kurbanını daha rahat bir ortamda kesmesini sağlamaya çalışan belediye, bu seneki organizasyonu ile bunu başardı. Güvenlik, sağlık hizmetleri ve zabıta görevlileri herhangi bir olumsuzluğa meydan vermedi. Yaklaşık 3-4 bin hayvanın kesiminin yapıldığı, yine yaklaşık 10 bin aracın giriş çıkış yaptığı kurban kesim yerinde 30’a yakın acemi kasabın kendilerini yaraladığı, deri toplama konusunda da küçük çaplı tartışmaların yaşandığı öğrenildi

78 KİŞİ ELİNİ - PARMAĞINI KESTİ..

   Kurban kesen acemi kasaplardan birçoğu elini ve parmağını kesince hastaneye taşındı. Bazı acemilere ise Hayvan Bakım ve Satış yerinde müdahale edildi.  Bu yıl yaklaşık 78 kişinin elinden, parmağından ve ayağından yaralandığı ögrenildi.      

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.