Gölbaşı :
z     z
12 Kasım 2010, 09:37
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'ndaki Engelli Çocuklarda Bayram Sevinci..

Gölbaşı'ndaki Engelli Çocuklarda Bayram Sevinci..

Engelli Çocuklarda Bayram Sevinci..

 

  Türkiye  Zihinsel Engelli Çocukları  Yetiştirme ve Koruma Vakfı Gölbaşı Rehabilitasyon Merkezi’ndeki cocuklara giyecek yardımı yapıldı.  Türkiye genelinde bulunan vakfın 15 şubesindeki yaklaşık 1500 zihinsel engelli çocuğa lc waıkııkı firması tarafından giyecek yardımı yapıldı.

   Ayakkabı, Pantolon, Gömlek, Kazak, Çorap, Kaban gibi giyecek yardımı yapılan çocuklar Bayram sevinci yaşadı.

    Giyecekleri çocuklara dağıtan ZİÇEV Genel Sekreteri ve Gönüllü Anne Müoge Konor,  Merkez Müdürü Meral Gümüş LC VAIKIIKI firma yetkililerine teşekkür etti.  Firma yetkililerinin her yıl düzenli olarak böyle yardımlar yaptığını belirten Genel Sekreter Müge Konor  şöyle konuştu.

    “3 yıldır vaıkıkı firması Türkiye genelindeki yaklaşık 1500 zihinsel engelli çocuğumuza giyecek yardımı yapıyor. Sosyal Sorumluluk bilinciyle yapılan bu yardıma teşekkür eder, şükranlarımızı sunarız. Vakfımızın Türkiye’deki 15 şubesinde eğitim hizmeti alan çocuklarımıza destek oluyor. Gölbaşı Rehabilitasyon Merkezi’nde 100 cocuğumuz eğitim alıyor. “diyerek vakıfa gönül üyeliği ve eğitim bursu projesi’ne herkesi üye olmaya davet etti.

  Müge Konor şöyle konuştu. “ Vakfımızın Gönül Üyeliği ve Eğitim Bursu Projesi var. Bu projede tüm gönüllülerin yer almasını istiyoruz. Ayrıca, Eşya piyangosu hazırlıkları devam ediyor. Bilet bastıracağız. Vakfımıza yapılan her yardım çocuklarımıza eğitim olarak dönüyor.”dedi.

    Zihinsel Engelli Çocuklara giyecek yardımı yapılırken Gölbeşa Tapu ve Sicil Müdürü Salih Kafadar’da dağıtıma yardım etti.

    Giyecekleri poşetle alan çocuklar adeta bayram sevinci yaşar gibi yüzleri gülüyordu.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.