Gölbaşı :
z     z
09 Kasım 2010, 12:37
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Belediye'de Neler Oluyor!..Başkan Odabaşı Ne Diyor! (Kısa-Kısa)

Belediye'de Neler Oluyor!..Başkan Odabaşı Ne Diyor! (Kısa-Kısa)Belediye'de Neler Oluyor!..Başkan Odabaşı Ne Diyor! (Kısa-Kısa)    Özel Çevre Koruma Kurumu Gölbaşı Bölge Müdürü Ümit Turan ve Göl Koruma Ekibi Belediye yetkilileriyle görüşerek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Mogan Gölü'yle ilgili çalışmalar hakkında bilgi veren Ümit Turan, su kanallarından göle ulaşan pissularla ilgili çalışmalar yapıldığını belirtti. Su Kesen deresine bazı taş ocaklarının pissularının aktığını tesbit ettiklerini belirten Ümit Turan, "Bu işletmelere gereken cezanın verilmesi için Valilik, Kaymakamlık ve Belediye ye yazı yazdık. Gölde kaçak yapılan avı önlemek içinde Jandarma ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerine yazı yazdık."dedi.    

Başkan Odabaşı Gölbaşı TOKİ Park Eymir Konutlarına Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Müdürleri ile birlikte çıkartma yaptı. Başkan Odabaşı’nı 200 kişilik TOKi sakini karşıladı. Odabaşı TOKİ  ticaret merkezindeki esnafları tek tek gezdikten sonra  TOKİ sakinlerinin şikayet ve isteklerini dinledi.TOKİ’ye ziyarette bulunan Başkan Odabaşı’na TOKİ sakinleri hem şikayetleri ve sıkıntılarını anlattılar hemd e   Gölbaşı belediyesinin verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler.

         Gölbaşı Belediyesi Mogan Gölü'nde yaşayan kuşlarla ilgili tanıtıcı bilgileri içeren levhaları göl kıyısına astı.  Atatürk Sahil Parkı göl kıyısına konan 8 kuş tanıtım levhası vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Özel Çevre Koruma Kurumu Müdürü Ümit Turan'da kuşlarla ilgili tanıtım levhalarını inceleyerek, bu tanıtım çalışmalarının  göl kıyısının değişik bölgelerinde de olması için çalışma yapacaklarını belirtti.       Gölbaşı Belediye Binası  1.katına Osmanlı Padişahları'nı ve Yeniçerileri  kıyafetli, konuşan heykeller koydu.    Fotoğrafrafın Sağ taraftaki Fatih Sultan Mehmet, (ortada)  Osman Gazi (Sol tarafta)Kanuni Sultan Süleyman, (Sağ başta) Yeniceri Sancaktarbaşı, (sol başta) yeniçeri silahtar başı olarak yanyana konuldu. Canlı heykeller insanların  yanına yaklaştığında konuşmaya başlayarak, kendilerini tanıtıyor.  Heykellerin üzerindeki kostümler de dönemlerine uygun olarak yapıldı.    

Gölbaşı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yaklaşan kurban bayramı dolaysısıyla Gölbaşı Merkez ve Mahalle Camilerinde temizliğe başladı..

 

Bayram öncesi yapılan temizlik çalışmalarında da oldukça titiz davrandıklarını da dile getiren başkan Odabaşı "Kurban Bayramı öncesi değerli halkımızın ibadetlerini daha temiz bir ortamda yapmalarını sağlamak için, ilçe genelindeki tüm camilerimizde halı yıkama, cam silme ve çevre temizliği çalışması yapıyoruz. " dedi.

  Gölbaşı Belediyesi'nin göl manzaralı asansörü oldu. 2 yıl önce Büyükşehir Belediyesi'nden teslim eksik şekilde teslim alınan Binasnın asansörü bu dönem Gölbaşı Belediyesi tarafından yaptırıldı. Cam kenarına yapılan asansöre binenler göl manzarasını seyrederek yukarı çıkıp, aşağı inebiliyor. Göl manzaralı asansör vatandaşların hizmetine sunuldu.    

Hafta sonları Ankara’nın mesire yerlerinden olan Gölbaşı, yeni piknik alanlarına kavuşuyor.

           

Gölbaşı Belediyesi, Mogan gölü kenarına yeni piknik alanı yapıyor. Gölbaşı Atatürk Sahil parkının hemen yanına yapılan 60 çardaklık göl manzaralı piknik alanının yapımı kış’a girmeden hizmete açılacak. Piknik alanında  yeni yapılan Babükülerle vatandaşlar mangal keyfini  sahil parkında yaşayacak . Başkan Odabaşı; Ankara ve Gölbaşı halkının hafta sonlarında piknik yapmak için tercih ettiği mogan sahil parkımıza yeni piknik alanı kısa bir zaman sonra hizmete açacağız ’dedi.

     Özel Çevre Koruma Kurumu Bölge Müdürü Ümit Turan ve Göl Koruma Ekibi Mogan Gölü'nde incelemelere devam ediyor.  Mogan Gölü ile ilgili kullanım yönetmeliği de hazırlayacak olan Özel Çevre Koruma Kurumu halen birçok kurumdan görüş bekliyor. Gölde yetkisi ve etkisi olan kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütlerinin görüşü doğrultusunda kullanım yönetmeliği hazırlanacak olan Göl Yönetmeliği'nin taslağının yakında ortaya çıkacağı belirtildi.    Diğer yandan Mogan Gölü'ne bir tekne geliyor. Özel Çevre Koruma Kurumu Mogan Gölü'nde gezinti yapmak ve kaçak avcıları kontrol etmek amacıyla bakıma alınan teknenin 1 ay içerisinde  göle bırakacak.  Daha önce Mogan Gölü'nde bulunan tekne motor arızası ve çeşitli sorunları nedeniyle bakıma alınmıştı. Tekne, çalışır vaziyette Gölbaşı Belediyesi'ne teslim edilerek, Belediye tarafından kullanılacak.   BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ'DE GÖLÜ KİRLETEN TAŞÇILAR İÇİN HAREKETE GEÇTİ..   Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı, Melih Gökçek Başkanlığında Yapıldı
Toplantıda konuşan Başkan Melih Gökçek, Gölbaşı'nda faaliyet gösteren andezit fabrikalarının atıklarını arıtmadan bölgedeki akarsulara bırakarak çevre kirliliğine neden olduğu ifade ederek, 'Bu fabrikaların bıraktığı atıklar Mogan Gölü'ne kadar taşınıyor. Atıklar doğayı tahrip ediyor. Bu konuyla ilgili ben bizzat zabıta görevlilerine talimat verdim. Söz konusu işletmelerle ilgili işlem yapılacak ve gereken cezalar verilecek' dedi.
changeTarget(document.getElementById("news_content"))     BELEDİYE KURBANLIK ALANINA ÜCRETSİZ SERVİS KOYDU     Gölbaşı Belediyesi Haymana Yolu Yavrucuk Mahallesi girişinde oluşturduğu Kurbanlık kesim ve satış alanına ücretsiz servis koydu.   Vatandaşların ücretsiz olarak yararlanacağı servis her saat başı belediye önünden kalkacak.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.