Gölbaşı :
z     z
07 Kasım 2010, 17:40
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda Neler Oluyor! Belediye Neler Yapıyor! (Kısa-Kısa)

Gölbaşı'nda Neler Oluyor! Belediye Neler Yapıyor! (Kısa-Kısa)  Gölbaşı'nda Neler Oluyor! Belediye Neler Yapıyor! (Kısa-Kısa)   1-Hacılar mahallesinde yaşayan, Açıköğretim Lisesi öğrencisi 17 yaşındaki Selda Sun 10 gündür kayıp. 5 gün önce Gölbaşı Kaymakamlığı önünde görülen Selda Sun’u görenlerin aşağıdaki numaralara ulaşması önemle rica olunur.www.gazetegolhan.com  (Bu Bir İlandır)

0 535 413 68 18   -   0 554 920 63 52   -  0 312 499 80 76

2-Geçen sezon Ankara şampiyonu Gölbaşı belediye spor U-14 futbol takımı ligin son haftasında kendi sahasında K.Ören Bağlum spor'u 3-1 yenerek grubunda şampiyonluğunu ilan etti. 
vvv Haftalar öncesinde grubunda şampiyonluğu garantileyen Gölbaşı spor U-14 futbol takımı son maçta K. Ören Bağlum spor'u 3-1 yenerek şampiyonluğunu ilan etti. Oynadığı 12 maçta 11 galibiyet bir beraberlik ile ligde fırtınalar estiren Gölbaşı spor 34 puan ile ligi şampiyon olarak tamamladı.
3- Gölbaşı Sağlık İşleri Müdürlüğü kurban alanındaki hayvan sahiplerini sağlık taramasından geçirdi. Hayvan çadırlarında nem ve bakterilerden dolayı oluşan bulaşıcı bir hastalık olan Brucella’ya karşı önlem almak için hayvan sahiplerinden kan alındı. Bazı vatandaşlar hizmetten memnun kalırken bazıları müdürlüğün bu önlemine tepki gösterdi. Kan vermek istemeyen vatandaşları ikna etmek ise Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekiplere düştü.   4-Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, Gölbaşı Belediye birim müdürleri ve meclis üyeleri, MHP İlçe Başkanı Selçuk Dağdelener bugün TOKİ’ye giderek TOKİ sakinlerinin sorunlarını ve isteklerini dinledi.

            Başkan, Yakup Odabaşı TOKİ’de bulunan alışveriş merkezinden başlayarak esnaflarla sohbet edip sıkıntılarını dinledi. Ardından TOKİ Yönetim binasının önünde toplanan TOKİ sakinleriyle uzunca bir sohbet ederek sıkıntılarını ve isteklerini dinledi. TOKİ sakinleri köpeklerden yine şikayet etti.

5-Türkiye Gençli Federasyonu (TÜGEF) Gölbaşı Şube Başkanı Onur Altay, Turizm Ticaret Genel Müdürü Murat Bey Balta'yı makamında ziyaret etti. TÜGEF'in çalışmaları hakkında bilgi veren Onur Altay, derneklerinin eğitim alanından yoğun bir çaba içinde olduğunu ifade etti.     Turizm Ticaret Genel Müdürü Murat Bey Balta'ya, TÜGEF'in Gölbaşı'nda yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Onur Altay "Genel Müdürümüz Murat Bey Balta derneğimizin Gölbaşı'nda hizmet vermeye başlamasından bu yana desteğini derneğimizden eksik etmedi. Kendisine eğitime olan sonsuz desteği için teşekkür ediyorum." dedi. www.golbasitaraf.com

6-Gölbaşı Belediyesinde Fen İşleri Müdür Vekili Mehmet Odabaşı dur durak bilmiyor. Yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren ve ulusal basında da övgüyü hak eden Odabaşı, Örencik Mahallesi’nin sorunlarına da yetişti. Gölbaşı’nın eski köylerinden olan Örencik Mahallesi’ndeki halkın ortak kullanım alanı olan yerlerdeki sorunlar tek tek çözülüyor. Gölbaşı Belediyesi Örencik Mahallesi’ni Osmanlı mimarisi örnek alınarak 300 kişilik sosyal tesis ve Muhtarlık binası, mezarlık içerisine parke taşından yürüyüş yolları ve mahalle arası yollara Asfalt çalışması yaparak mahalle kimliğine kavuşturuyor.   7-Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Gölbaşı Sevgi Çiçeği İ.Ö.O ve Türk Kültürünü tanıtma kulübünün ortaklaşa hazırlamış olduğu Ahilik haftası kutlamaları Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle gerçekleştirildi.

  Etkinliğe Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Vekili Nurettin Köksal, Esnaf Odası Başkanı Yaşar Altun, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Bölük, Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulhamit Saydam, Sanayi Sitesi Kooparatif Başkanı Mehmet Aktay, AKP İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Başer ve çok sayıda öğrenci katıldı. www.golbasinethaber.com

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.