Gölbaşı :
z     z
05 Kasım 2010, 14:52
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Pis Su Akıyor, Yetkililer Bakıyor!

Pis Su Akıyor,  Yetkililer Bakıyor!   Mogan Gölü'ne kadar ulaşan Su Kesen Deresi'nden gelen pis suları nYurtbey Mahallesi'ndeki Andezit Taş Atölyeleri'nden geldiği öne sürüldü. Arıtması olmayan Taş Atölyeleri tarafından bırakılan pis sular Mogan Gölü'nü kirletmeye devam ediyor...Çevreyi Koruyacak etkili ve yetkililer ne yapıyor

 

Mogan gölünü besleyen Su Kesen Deresi'nden son günlerde pis sular akıyor.

             Su kesen deresi Yurtbey  mahallesindeki Andezit taş ocaklarının olduğu bölgeden başlayarak Örencik mahallesinden ,Gölbaşı ilçe merkezinden Mogan gölüne dökülüyor. Su kesen deresinin son günlerde pis su aktığını fark eden Örencik Mahallesi sakinleri; Dereden akan suyun Yurtbey Mahallesi'nde  bulunan andezit taş fabrikalarının pissu akıttığı iddiasında bulundular.       Fabrikaların normalde arıtma tesislerinin olduğu ,ancak arıtma tesisi olmayan fabrikalardan gelen kirli sularında su kesen deresine bırakıldığı iddiasında bulunan mahalle sakinleri “Andezit taşı fabrikaları Özel çevre Koruma Kurumu tarafından defalarca uyarılmasına ve cezalar kesilmesine rağmen su kesen deresine pis su ve moloz artıklarını bırakmaya devam ediyorlar.

dsc_0080.jpg

murat altınışık ~ 27 Aralık 2012, 23:21

bu haberi yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum göl başı sakinlerinin bu habere bu kadar duyarsız kalmlalarına anlam veremiyorum kirlilik için tedbir alacaklarına dahada göz yummaya başladılar akan kirli sudan artık gölün ortasında balçıktan bir ada oluştu değerler güzellikler illaa kaybolunca anlaşılacak değilmi..bu kirliliğe göz yumanları rabbim bildiği gibi yapsın..

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.