Gölbaşı :
z     z
05 Kasım 2010, 10:34
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda Çorumlular Yeni Bir Yönetim Oluşturdu...

Gölbaşı'nda Çorumlular Yeni Bir  Yönetim Oluşturdu...

Gölbaşı Çorumlular Birliği Derneği yeni yönetimi, 4 Kasım 2010 tarihinde ilk toplantısını geniş bir katılımla yaptı.

 

Yaklaşık iki yıldır devam eden Çorumlular Birliği Oluşumu, bir yıl öncesinde dernekleşerek kurumsal kimliğine kavuşmuştu. Eğitim, Kültür, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacıyla kurulan dernek, bu konularda hazırlık döneminden faaliyet dönemine geçmeye hazırlanıyor.

 

Bu kapsamda yapılan geniş katılımlı toplantılarda ortaya çıkan görüş ve öneriler belli bir takvim doğrultusunda uygulamaya konulacak.

 

Toplantıda konuşan Dernek Başkanı Osman Ulunç şunları söyledi; “Amacımız Gölbaşı’nda yaşayan tüm Çorumlu hemşerilerimize ulaşmak, onların dertlerini paylaşmaktır. Bu doğrultuda eğitim, kültür, sosyal yardımlaşma ve dayanışma faaliyetlerine ağırlık vereceğiz. Bu konularda yapacağımız çalışmalarla ilgili hazırlıklarımızı tamamladık. Artık uygulamaya geçeceğiz. Hemşerilerimizden ricam bizimle en kısa sürede irtibata geçmeleridir. En kısa sürede üye sayımızı daha da artırarak Gölbaşı’nda etkili bir sivil toplum örgütü olmacağız. Şu anda dernek yerimiz Seğmenler mah. 928. sokak 20/C adresindedir.”

 

Toplantı, katılımcıların görüş ve önerilerinin alınması ile son buldu.

 

Bu tür geniş katılımlı toplantıların devam edeceği, diğer sivil toplum örgütleri ile de bir araya gelinerek ilçemizde yapılabilecek ortak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunulacağı ifade edildi.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.