Gölbaşı :
z     z
04 Kasım 2010, 17:15
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Oto Galerileri'nin Temeli Atıldı..Gölbaşı Türkiye'nin Merkezi Olacak!

Oto Galerileri'nin Temeli Atıldı..Gölbaşı Türkiye'nin Merkezi Olacak!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Oto Galerilerini Tek Bir Çatı Altında Toplamak İçin Gölbaşı'ndaki Dev Kompleksin Yapımına Başladı. Şehirdeki Bütün Oto Galeri ve 2.el Oto Satış Noktaları, 2,5 Milyon Metrekarelik Alana İnşa Edilecek Taşıt Market Lojistik Destek Kompleksi'nde Bir Araya Toplanacak.

 

   Ankara Büyükşehir Belediyesi, oto galerilerini tek bir çatı altında toplamak için Gölbaşı'ndaki dev kompleksin yapımına başladı. Şehirdeki bütün oto galeri ve 2.el oto satış noktaları, 2,5 milyon metrekarelik alana inşa edilecek Taşıt Market Lojistik Destek Kompleksi'nde bir araya toplanacak. Komplekste otobüs, kamyon, TIR ve iş makineleri satışından, oto pazarına, otelden, notere, bankalardan, iş merkezlerine ve restoranlara kadar her şey bulunacak.

 

   Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kompleksin inşaatına başlanması için düzenlenen törende temel atma kurdelesini kesti. Gökçek, tesisin açıldıktan sonra kendi alanında Türkiye'nin merkezi olacağını söyledi. İhalenin önümüzdeki ay gerçekleştirileceğini ve 5 ayda da rahatlıkla bitirilebileceğini öne süren Başkan Melih Gökçek, "Prefabrik yapılar olduğu için 5 ayda rahatlıkla yetişebilir. Biz alt yapı olarak da elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Buranın yollarını belediye olarak biz açacağız, kanalizasyonunu biz açacağız, yağmur suyunu, kaldırımlarını, aydınlatmasını biz yapacağız. Ayrıca asfaltını da biz dökeceğiz. İhaleyi alan müteahhit, kendisine ait olan bölümlerde iş yerlerini yapacak." dedi.

Başkan Gökçek, kompleksle ilgili de şu bilgileri verdi:

 

   "Burada oto ve minibüs galerileri bir arada olacak. Önce 350 galeri yapılacak. Daha sonra da 350 daha yapılarak, en az 700'e çıkacak. Ayrıca büyük araçların, TIR, otobüs, kamyon ve benzeri iş makinelerinin satılacağı 100 kadar ikinci galeriler olacak. Ankara'daki ikinci el açık oto pazarı da buraya gelecek ve artık bütün ikinci satışlar cumartesi ve pazar günleri buradaki belli bir alan üzerinde yapılacak. Bu arada yeni bir çalışmamız var, özellikle oto galericilerinin de çok arzu ettiği bir olay, ikince el serbest bölge istiyorlar. Bu da şu demek, örneğin Avrupa'daki ikinci el araçları alacaklar, serbest bölgeye getirecekler, yurt içine sokamayacaklar, ama Ankara üzerinden transit satışlar yapacaklar. Dolayısıyla bir de serbest bölgede ikinci el satışlar olacak. Bu da bir yenilik, bir özellik.  

     Burada TIR parkı da olacak. Ankara'nın içerisinde TIR'ların, otobüslerin, kamyonların park etmesi yasaklanacak. Gelip burada günlük park edebilecekler. Ayrıca burada lojistik destek olarak da tamir yerleri de olacak. Bunlar için otel gerecek, o da olacak. Banka, iş merkezleri, restoranlar, onlar da ayrı bir bölüm olarak konacak. Allah kısmet ederse gerekli müsaadeyi aldıktan sonra da Karayolları'nın üzerine de Mevlana Kapı dediğimiz, yıllar öncesi projesini hazırladığımız bir proje var. Böylece yolun üzerinde de bir lokanta bölümü olacak

 

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.