Gölbaşı :
z     z
04 Kasım 2010, 17:12
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Polis Akademisi'nde Ağaç Dikme Töreni Vardı..

Polis Akademisi'nde Ağaç Dikme Töreni Vardı..  

Çevre ve Orman Bakanlığı’nın ‘Ağaçlandırma ve erozyon ile mücadele seferberliği’ kapsamında, Ankara genelinde 25 ilçede eşzamanlı olarak gerçekleştirdiği ağaçlandırma projesi Gölbaşı’nda, Gölbaşı Polis Akademisi Kampüsü’nde yapılan törenle gerçekleştirildi.

‘Bir Fidan da Sen Dik!’  sloganı ile uygulamaya konulan projede, iklim bozukluklarını önlemek, erozyon, çoraklaşma, çölleşme, kirlilik ile mücadele edebilmek, biyolojik çeşitlilik, toprak, su ve diğer doğal kaynakların korunması, verimli kılınması gibi amaçlarla Ankara’ya dikilecek 8000 fidanın 1000 tanesi Polis Akademisi Kampüsü’ne dikildi.

Törene Gölbaşı Kaymakamı Raşit Zengin, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Zühtü Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Tuncer, Garnizon Komutanı Yzb.Erdal Özköroğlu, Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, İlçe Emniyet Müdürü Cihangir Kaya, Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut, MHP’li meclis Üyelerinden Hamit Mermer, Naki Yükseker, Mehmet Atak, Nizamettin Çakır, Adnan Koçak, Ahmet Çelebi, Gölbaşı Müftüsü İlyas Dilbaz, Ziraat Odası Başkanı Sadullah Karaaslan, Kaymakamlık ve Belediye birim müdürleri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşma yapan Kaymakam Raşit Zengin; “ 2008’de başlayan ağaçlandırma ve erozyon mücadelesi 2012’ye kadar devam edecektir. Bu çalışmalarla iklim bozukluklarının önüne geçilecek ve erozyon ile mücadelede ciddi ilerleme sağlanacaktır.” Dedi. Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Zühtü Aslan ise: “ Ağacın hayattaki önemini anlatmaya saatler yetmez. Beşikten tabuta kadar her yerde ağaç kullanılmaktadır. Ağaç üzerine destanlar yazılmış, atasözleri ortaya çıkmış, ağacın ne kadar önemli olduğu eğitim konusu olmuş ve bununla ilgili insanlarımızın bilinçlendirilmesi sağlanmıştır. Yapacağımız bu iş çok ciddi bir iştir. Bir tek bizi değil bizden sonra gelecek nesilleri de ilgilendiren bir meseledir.” Açıklamasında bulundu.

Kampanya ile ilgili konuşmaların ardından ağaç dikimi hakkında bilgi verildi ve ağaç dikimi gerçekleştirildi. Tören alanında bulunan herkes ağaç dikimi çalışmalarına katılarak “bizim de bir dikili ağacımız olsun.”dediler

fotoğraflar.www.golbasinethaber.com Haber: www.gazetegolhan.com
function adjustTextSize(nSize) { nSize = dSize + nSize; if (nSize>24) nSize=24; if (nSize

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.