Gölbaşı :
z     z
03 Kasım 2010, 18:09
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Özgün Ökmen Gölbaşı'ndan Siyaset Düşünüyor mu!

Özgün Ökmen Gölbaşı'ndan Siyaset Düşünüyor mu!

Önümüzdeki seçimlerde CHP’den  aday olmak isteyen Özgün Ökmen gazetemize çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ökmen; “Gölbaşı’nda gövde çok ama gövdeyi doğru yönlendirecek bir kafa yapısı yok. Ben o gövdenin içi dolu beyni olmak isterdim” dedi.

Gazetemize ziyarette bulunan ve şu an Başbakanlık da Başbakan Başmüşavirliği görevini yapan Özgün Ökmen ile siyasi hayatına, hedeflerine ve güncel konulara yönelik sohbet ettik.  

“Ankaralılar siyasette özürlü müdür?”

Herkesin bildiği fakat ismini belirtmek istemediği bir siyasetçinin  “Ankaralılar siyaset özürlüdür” sözünün kendilerini çok üzdüğünü belirten Özgün Ökmen Ankaralılar siyaset özürlü değildir. Sadece siyaseten bir birliktelik söz konusu olamıyor dedi. Ökmen Sözlerine; örf ,adet, gelenek, görenek, düğün, bayram,cenaze gibi toplumsal olaylarda beraberlik sağlanabilirken siyasi anlamada aynı nokta atışını yapamıyor”diyerek devam etti.

         “Gövdenin içi dolu olan beyni olmak isterdim”

Gölbaşı’nda her şeyin istendiği gibi gitmediğini ifade eden Ökmen; “Bunun sorumlusu burada oturanlar, basın, yerel anlamda siyaset yapanlar değil burada bir şehircilik kültürü oluşturulamadı. Vatandaşlar hala köy hayatına devam ediyor. Gölbaşı ise son 30 yıldır büyükşehir mantığıyla yönetiliyor. Burada gövde çok ama o gövdeyi yönetecek, bir kafa yapısı yok. Sevgi Çiçeği’nden, taşın işlenmesine kadar birçok değerler var. Ama halktan bunları değerlendirmesini bekleyemeyiz. Bu nokta da yerel yönetim devreye girerek halkı doğru yönlendirmesi gerekiyor. Vatandaşlarımıza değerlerine sahip çıkma, onları kültürel, ekonomik anlamda değerlendirme olanakları sağlayacak olan da yerel yönetim olmalıdır. Yerel yönetici olsaydım gövdenin üzerindeki dolu olan beyni olmak isterdim.”dedi.

“Türkiye patronluğu patrondan daha çok yapan insanlarla dolu”

                “Eleştirdiğiniz bir yanlış anlayışın size verilen bir parçasıysanız ve orada kullanılan bir nokta da yer alıyorsanız en az onlar kadar siz de tehlikelisinizdir” diyen Ökmen, Türkiye’nin patronluğu patrondan daha çok yapan insanlarla dolu olduğunu belirtti.

“Siyaset bulduğuyla çalışıyor”

Ökmen; vatandaş tarafından kendisinin yerel yönetimde yer alması istendiği takdirde, bundan memnun olacağını ifade ederek, “ Benim için Gölbaşılı olmak; Beypazarlı, Çorumlu, Yozgatlı, Bayburtlu olmakla eş değer. Türkiye’nin her bölgesinden gelen vatandaşlar tarafından onaylanmak, onların istekleri doğrultusunda yönetimde yer almak çok güzel bir durum. Zaten o noktadan sonra devreye artık hizmet anlayışı giriyor. Halk seçimini yapmalı. Hizmet anlayışı çerçevesinde birilerinin yanında olmalı ya da sadece bir isme, partiye bağlı olarak seçimini yapmalıdır. Ama Türkiye’de ikinci nokta ön plana çıkıyor dolayısıyla da siyaset bulduğuyla çalışıyor. Siyaset de yetki, görev ve sorumluluk bilinci çok önemlidir. Yöneticiler ellerindeki yetkiyi, görevi ve sorumluluk bilincini kullanmayı bilmiyor. Bu bilinç oluşmadığı takdir de başarı yakalanamaz, sadece yakalanıldığı düşünülür.” Açıklamasında bulundu.

                Gölbaşı’nda yapılması planlanan projeler hakkında düşüncelerini aldığımız Ökmen; “ Hizmet bir yarıştır. Vatandaş seçimini sorgulamaksızın yönetimden hizmet bekleyecektir. Halkın da desteğinin alındığı projeler üretmek çok önemlidir. Gölbaşı’nda yapılması planlanan golf alanı projesi yerine daha güzel projeler üretilmeli. Her şeyden önce Golf sahasının çimlerini yetiştirmek dahi Gölbaşı’nda büyük sorun yaratacaktır. Gölbaşı halkından yüz kişiden en az birinin bildiği golf sporuna yönelik bir çalışma yapılması çok da doğru değil. Öncelikler dikkate alınmalı.” diyerek Gölbaşı ve çevresinin daha doğru yatırımlara ihtiyacı olduğunu belirtti. 

“Geri vitesim yok, iddialıyım”

Hizmetin ve siyasetin bir yarış olduğunu söyleyen Ökmen;” Hiçbir zaman geri adım atmadım. Geri vitesim yoktur, daima daha ilerisini düşünürüm. Gölbaşı’nın ve çevresinin sistemli ve doğru hizmete ihtiyacı var. Bunu sağlayacak kişilerden birisi de benim, iddialıyım.”dedi.

Neden CHP?

Özgün Ökmen önümüzdeki seçimlerde CHP’den aday olmasını ise “Cumhuriyetin ilk on yılının şahlanışını yapacak tek parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Türkiye’nin gelişmişliğinin ve çağdaşlığının devamını sağlayacak parti olarak onu görüyorum.” İfadesinde bulundu.

“Şubat ayında 5 proje ile birlikte Gölbaşı’ndayım” 

Şubat ayında Gölbaşı ve çevresiyle ilgili 5 tane büyük ölçekli proje ile birlikte çalışmalarına başlayacağını belirten Ökmen;” projelerimiz sadece Gölbaşını değil çevre bölgeleri de ilgilendirecek, yani bölgeleri birbirine bağlayan istihdam projesi olacak. İş, işveren ve işçi sorunlarına çözüm bulmak ilk amacımız arasında bulunuyor. “dedi.

www.gazetegolhan.com

  Gazetemizin yorumu:  Gelecek seçimler için Gölbaşı  CHP den adaylık düşünen Özgün Ökmen'in yanısıra, AKP den aday adayı olan Murat Bey Balta'yı da düşününce MHP nin adayı da tekrar Yakup Odabaşı olursa hayli çekişmeli bir seçim olacağa benziyor. Ancak, yerli yabancı olayına siyaset dökülürse aday profili değişme ihtimali çok güçlü olacağa benziyor..

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.