Gölbaşı :
z     z
01 Kasım 2010, 23:18
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Belediye Meclisi'nde Neler Oluyor!

Belediye Meclisi'nde Neler Oluyor!

Kasım ayı Gölbaşı Belediye Meclisi Olağan toplantısı son günlerde Gölbaşı halkının da tepkisine yol açan elektrik kesintisi sebebiyle sık sık yarıda kesildi.

         Alkışları hak eden elektrik kesintisi

Toplantı sırasında elektriklerin sürekli gidip gelmesi meclis üyelerini de çileden çıkardı. Elektrik kesintisinin ardından kesintiyi alkışlayan meclis üyeleri olaya tepki gösterdi.

Kasım ayı Gölbaşı Belediye Meclisi Olağan toplantısı yapıldı. Meclis Başkanı Yakup Odabaşı’nın açılış konuşmasını yapmasının ardından CHP Meclis Üyesi ve CHP İlçe Başkanı Ercan Şimşek söz alarak daha önceki meclis toplantısın da verilen önergeyle ilgili itirazda bulunması toplantıya gündemini vurdu.

                     “Oylarımız gasp edildi”

Ercan Şimşek;” 77 ada 5 parsele ait imar planında ki değişikliği onaylamadığımız halde Hamit Mermer bizi görmezden geldi ve önergeyi onayladı. Oyumuz gasp edildi. Bu konu da başarılı oldu, madalyasını kimden alacak acaba? Bunu yargıya taşıyacağız.” Diyerek tepkisini gösterdi.

         “Hakaret etmeyin”

 Meclis Başkanı Yakup Odabaşı, Ercan Şimşek’i “Hakaret etmeyin” şeklinde uyararak tutanak özetlerini değiştirme gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Tutanak özetlerine itiraz ediliyor mu sorusuna ise CHP dışındaki üyeler “hayır” dedi.

Başkanlık yazılarının okunmasının ardından gündemin ilk 3 maddesini belirleyen meclis üyeleri, diğer gündem maddelerinden 15 tanesini onaylayarak toplantıyı 4 Kasım tarihine erteledi.

Toplantıda gündeme ilişkin gelişmeler ise şöyle;

                                        Aksakal itiraz etti      

Gündemin 5. Maddesi olan Gölbaşı sınırları içinde Jeotermal potansiyeli olan bölgelerin resmi kurumlardan kiralanması, diğer işlemlerin takibi ve Gölbaşı Çevresel Değişimi Projesi Eko-Agro Turizm Master planının hazırlanması için Belediye Başkanı’na yetki verilmesini içeren başkanlık yazısına onay isteyen Odabaşı’na CHP Meclis Üyesi Yusuf Aksakal “projeye yönelik herhangi bir bilgi sunulmadan onaylamamız doğru olmaz.” diyerek itiraz etti. Aksakal’ın itirazının ardından proje hakkında bildiri dağıtıldı.

                         “Bazı bölgeler özellikle kirletiliyor”

Su kesen deresinin temizlenmesini içeren Çevre-Sağlık ve İsimlendirme Komisyonu’nun 20.10.2010 tarih ve sayılı raporuna yönelik açıklama yapan Belediye Başkanı Yakup Odabaşı “ Adeta bazı yerler özellikle kirletiliyor. Derenin temizlenmesi tamamı ile bizim sorumluluğumuz altında değil. Ama bizler çalışmalarımıza devam ediyoruz amacımız vatandaşlarımızın daha temiz bir çevre de yaşaması.”dedi. Meclis üyeleri raporu onayladı.

                         “Gerekeni yaparız”

Bezirhane Merkez Mahallesi ve Selametli Şehit Emrah mahallesinin sorunlarının tespitini içeren İnceleme Araştırma Komisyonu’nun 21.10.2010 tarih ve 11 sayılı raporu hakkında görüşlerini belirten Odabaşı;”Mahallelerimizde özellikle iki sorun göze çarpıyor. Birisi okuldan çıkan öğrencilerin otobüslerinin geç gelmesi diğeri ise kavşak meselesi. Öğrencilerin zor durumda kalmaması için kütüphane ve etüt yapmak istedik. Ancak hazine ve özel idare de bir sorun yaşandı. Onlardan cevap bekliyoruz. Aksi takdir de biz gerekeni yaparız.”açıklamasında bulundu. 

CHP’nin meclis gündemine sunduğu ulaşım sorunu ise bir süre tartışıldı. Yusuf Aksakal’ın vatandaşların şehir içinde ulaşım sorunu yaşadığını belirtmesinin ardından konuşan Odabaşı ulaşım sorunuyla Büyükşehir Belediyesi’nin ilgilendiğini söyleyerek TOKİ bölgesindeki öğrenciler ve vatandaşlar için ücretsiz araç temin edildiğini dile getirdi.

         Belediye Çalışanlarına Sürpriz Plaket

Meclis toplantısının bitiminin ardından Gölbaşı Belediyesi Başkanı Yakup Odabaşı “Yaşayan Köyler Projesi”ne katkılarından ve çalışmalarından dolayı belediye personeli Esra Güngör ve Filiz Sümer’e plaket sundu ve altın hediye etti.

www.golhanhaber.com

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.