Gölbaşı :
z     z
31 Ekim 2010, 22:46
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

ADD Gölbaşı Şubesi Seminerleri Devam Ediyor

ADD Gölbaşı Şubesi Seminerleri Devam Ediyor      Atatürkçü Düşünce Derneği Gölbaşı Şube Başkanlığı etkinliklerine devam ediyor. Bayburt İli Buğdaylı Köyü, İlim, Kültür, Çevre ve Ahlak Derneği’nde düzenlenen seminerin bu haftaki konuğu olan Prof. Dr. Özcan Yeniçeri “tarih, cumhuriyet ve güncel sorunlara” yönelik konuştu.

        Üretmiyoruz, sadece tüketiyoruz

Gerçek Müslümanlık sadaka ve zekâta ihtiyaç duymayan bir toplum oluşturmaktır diyen Prof. Dr. Yeniçeri üretimden ziyade tüketim önemsetiliyor, fabrika açmak yerine alışveriş merkezi açılıyor açıklamasında bulundu. Üretimin bir zamanlar namus kavramıyla eşdeğer olduğunu belirten Özcan; “Bu, milletin karnını doyuracak bir anlayış değil.” Dedi.

            Bu yönetim anlayışının sıkıntılarını 50 yıl sonra yaşayacağız

Prof. Dr. Özcan Yeniçeri Türkiye’de siyasetin olması gerektiği gibi değil de kişilerin işlerine geldiği gibi yapıldığını söyleyerek ” Türkiye’de siyaset iki şekilde yapılıyor; diniyle ve devletiyle savaşan siyaset. Yönetim gücünü aldığı halkı düşman olarak görüyor. Siyasetçilerin görevi halkı daha kısa süre de zenginleştirmek, ahlaki kültürel anlamda hizmet etmektir. Ama kimsenin yanlışına yanlış, doğrusuna doğru denilmiyor. Türkiye’de asimetrik bir siyaset var ve bu yönetim anlayışının sıkıntılarını 50 yıl sonra yaşayacağız” Dedi.

PKK ile mücadele edilmiyor

            Türkiye’nin demokratik açılım tartışmalarıyla birlikte tehlikeli bir yola girdiğini ve bu yolun bölünmeye kadar giden bir süreç olduğunu belirten Yeniçeri” Türkiye’den özerklik istiyorlar, bu devletiyle savaşan bir siyasettir. Türk’ü Kürt’ten ayırmaya çalışıyorlar. PKK sokağa hakim. PKK ile mücadele ediliyormuş gibi yapılıyor ama hükümetin tavrı belli bile değil.” diyerek yaşananlara tepki gösterdi.

             Seminere Atatürkçü Düşünce Derneği Gölbaşı Şubesi Başkanı Kadir Gülhan, ADD yetkilileri, vatandaşlar, basın mensupları ve öğretmenler katıldı. Yine ADD’nin düzenlediği seminerin geçen haftaki konuğu Prof. Dr Hasan Ünal’dı. ADD’den yapılan açıklamaya göre seminerler önümüzdeki haftalarda da devam edecek. Bu doğrultu da 6 Kasım tarihinde E.Krgnr. Erdoğan Karakuş cumhuriyet tarihi ve 13 Kasım 2010 tarihinde de Y.C.Savcısı Ömer Faruk Eminağaoğlu hukuk konusunda seminer düzenleyecek.

www.gazetegolhan.com

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.