Gölbaşı :
z     z
29 Ekim 2010, 13:12
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Kutlu Olsun Milletime/Kutlu Olsun Devletime...

    Cumhuriyet'in kuruluşunun 87. yıldönümü Gölbaşı'nda coşkuyla kutlandı.     Kaymakamlık makamında tebriklerinin kabulünden sonra kutlamalar Gölbaşı Belediyesi Spor ve Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşti.        Kutlamalara,  Kaymakam Raşit Zengin, Garnizon Komutanı Yzb. Erdal Özköroğlu, Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Tuncer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut, Emniyet Müdürü Cihangir Kaya, AK Parti İlçe Başkanı, CHP İlçe Başkanı Ercan Şimşek, MHP İlçe Başkanı Selçuk Dağdelener, BBP İlçe Başkanı Orhan Şahin, il genel meclis üyesi Mehmet Deveci, Halil yurtseven, Belediye Meclis Üyeleri’nden Mehmet Atak, Nizamettin Çakır, Nazım Kaşkatepe, Adnan Koçak, Ahmet Çelebi, Ali Atsız, kaymakamlık ve belediye birim müdürleri, öğretmen, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
    29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında, Kaymakam Raşit Zengin, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Erdal Özköroğlu, Belediye Başkanı Yakup Odabaşı,, tören alanını gezerek vatandaşların bayramını kutladı.

   Gölbaşı Kaymakamı Raşit Zengin, yaptığı konuşmada, "Bugün, ulu önder Atatürk'ün en büyük eseri, Cumhuriyetimizin 87. kuruluş yıldönümüdür. Cumhuriyetimizin 87. yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutlamanın haklı gururunu ve onurunu yaşıyoruz...Millet olarak üzerimize düşen en büyük görev bizlere emanet edilen demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetini, Atatürk ilkeleri ışığında korumak; çok çalışıp üreterek, bilgi toplumu olma özelliğini kazanarak ve ekonomimizi güçlendirerek Cumhuriyetimizin yücelmesini sağlamaktır.  Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı ve lider Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, sizlerin, bütün yurttaşlarımızın ve aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” dedi.      Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı,  Cumhuriyetimizin 87. Yıl coşkusunu yaşıyoruz. Eşsiz kahramanlıklarla kazandığımız Cumhuriyet, Atatürk ve Silah Arkadaşlarının önderliğinde,  milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Tarihimizin dönüm noktası olan, Türk Milleti'nin kimliğini bulduğu, şehitlerimizin kanları ile vatan toprağı yaptığı  Türkiye Cumhuriyeti'nin 87.yılı kutlu olsun." dedi.

Törende öğrenciler şiir ve komposizyon okudu. Folklor ekipleri gösteri sundu, Polis Akademisi Bandosu marşlar söyledi. Çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere ödül verildi.   Fotoğraflar: www.golbasinethaber.com
function adjustTextSize(nSize) { nSize = dSize + nSize; if (nSize>24) nSize=24; if (nSize

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.