Gölbaşı :
z     z
27 Ekim 2010, 11:34
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Kutlu Olsun Milletime/Kutlu Olsun Devletime...

    Gölbaşı Belediyesi eski binasının bulunduğu alanı asfaltlıyor. Törenlerin yapıldığı Cumhuriyet Meydanı'nı törene hazırlıyor. Yağışlı havalarda çamur olan alan asfaltlanarak protokole hazırlanıyor. 

     Diğer taraftan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları tüm hızıyla devam ediyor. Kutlamalar çerçevesende Kaymakamlık tüm kamu, kurum, kuruluşlarla, sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcilerine de davetiye gönderdi.  Belediye'nin de tüm caddelere Türk Bayrağı asacağı öğrenildi.   Bayram kutlaması ile ilgili yapılan program şöyle:      29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 87. Yıl dönümü nedeniyle Gölbaşı’nda düzenlenecek olan kutlama programı belirlendi. Gölbaşı Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada 29 Ekim cumhuriyet Bayramı Kutlamaları 28 Ekim Perşembe günü saat 13.00’da Atatürk Anıtı’na çelen sunma töreni ile başlayacağı bildirildi.

 

   Kutlama programı çerçevesinde 29 Ekim Cuma günü saat 09.30-09.45 saatleri arasında Kaymakamlık makamında tebrikler kabul edilecek.

 

   Saat 10.00’da Şehir Stadyumunda başlayacak olan kutlama etkinlikleri Kaymakam Raşit Zengin2in ve beraberindeki heyetin halkın ve öğrencilerin bayramını kutlamaları ile start alacak.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakam Raşit Zengin, programda günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapacak.

Öğrenciler adına yapılan konuşmalar, okunan şiirlerin ardından hep bir ağızdan Atatürk’ün 10. Yıl Nutku söylenecek.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinliklerinde Polis Akademisi bandosu da öğrencilere eşlik edecek.

 

Öğrencilerin hazırlamış oldukları folklor gösterileri ile devam edecek olan etkinlik, Cumhuriyet Koşusu’nda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından tören geçişi ile son bulacak. 

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.