Gölbaşı :
z     z
25 Ekim 2010, 11:49
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'lı Prof.Dr.Hasan Ünal ADD'nin Konuğuydu...

Gölbaşı'lı  Prof.Dr.Hasan Ünal ADD'nin Konuğuydu...

Atatürkçü Düşünce Derneği Gölbaşı Şube Başkanlığı, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Konferans salonunda Prof. Hasan Ünal’ın katıldığı bir seminer düzenledi.

Katılımın yoğun olduğu seminerde, Atatürkçü Düşünce Derneği Gölbaşı Şube Başkanı Kadir Gülhan yaptığı açılış konuşmasında etkinliklerinin periyodik olarak devam edeceğini belirtti.

    Bu doğrultu da 30 Ekim 2010 tarihinde Prof. Özcan Yeniçeri tarih, 6 Kasım 2010 tarihinde E.Krgnr . Erdoğan Karakuş cumhuriyet tarihi ve 13 Kasım 2010 tarihinde de Y.C.Savcısı Ömer Faruk Eminağaoğlu hukuk konusunda seminer düzenleyecek.

“Cumhuriyet” konulu seminerde konuşan Hasan Ünal gündeme ilişkin konulara da ışık tuttu. Türkiye’de ideoloji ayrımı yapıldığını bu durumun da dış güçlerin ekmeğine bal sürmek olduğunu söyleyen Ünal “ demokrasi için güçlü bir sağ ve sol parti olmalı.”açıklamasında bulundu.

  Birçok İddia ve Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu..       Yaklaşık 3 saat süren seminerde katılımcıların sorularını cevaplandıran Ünal, çarpıcı açıklamalarıyla tüm dinleyenlerin ilgi odağı oldu. Sorulara verdiği cevaplarla dinleyenler üzerinde etki kuran Ünal’a gelen bir soru dikkatlerden kaçmadı.

Bir katılımcının cemaatler konusundaki sorusuna Ünal: “ Bu cemaat yapılanması bizim bildiğimiz bir cemaat yapılanması değil… Bu oluşum farklı bir oluşum ve insanların özel hayatlarına kadar müdahale eden bir yapılanma.”dedi. Özelleştirmelerle ilgili olarak da yapılan uygulamaları eleştiren Ünal: “Bu yapılanlar özelleştirme değil; resmen peşkeş” diyerek, rakamlarla açıkladığı özelleştirmeleri tek tek anlattı.

Başörtü sorununa yönelik soruya ise, özgürlükten yana olduklarını belirterek, olayın tamamen bir ‘fitne’ malzemesi haline getirildiğini söylerken, Irak katliamında başörtü özgürlüğünü savunanların, herhangi bir eylem yapmamalarının manidar olduğuna dikkat çekti.

Atatürkçü Düşünce Derneği Gölbaşı Şube Başkanı Kadir Gülhan, gerçekleştirdikleri çalışma hakkında bilgi verirken bu çalışmaların devam edeceğini söyledi. Gölbaşı’nda daha bilinçli bir kesim oluşturmak için gayretle çalışacaklarına dikkat çeken Gülhan, davet edilmesine karşın seminere katılmayan siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütlerine de  göndermede bulunarak, davet ettikleri konuşmacıların birbirinden değerli insanlar olduklarını vurguladı. Gülhan, bu insanların bilgi birikimlerinden faydalanmak gerektiğinin altını çizdi. Hangi siyasi görüş olursa olsun, her kesimin bu seminerlerden faydalanması gerektiğini söyleyen Gülhan, bundan sonraki çalışmalarının daha geniş mekânlarda yapılacağını ve herkesin bu konuda duyarlı olması gerektiğini ifade etti.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.