Gölbaşı :
z     z
22 Ekim 2010, 10:40
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı nın Önemli Konukları Vardı...

Gölbaşı nın Önemli Konukları Vardı...

Filistin’li Ziraatçiler, Türkiye’de Eğitim Görecek..

Gölbaşı Ziraat Odası Başkanlığı'nın Konukları Vardı..       Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Filistin Çiftçiler Birliği ile  ortak projeler geliştirmek için anlaşma yaptı. Gölbaşı Mogan Gölü kıyısında gezinti de yapan heyete Gölbaşı Ziraat Odası Başkanı Sadullah Karaaslan ve Yönetim Kurulu eşlik etti. TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Gölbaşı Ziraat Odası Başkanlığı'nın daveti üzerine Gölbaşı'na geldiklerini belirterek, Sadullah Karaaslan'a teşekkür etti. Heyet  Mogan Gölü kıyısında gezinti yaptıktan sonra Beykoz Restoran'da yemek yedi.       Önemli açıklamalarda bulunan TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar,  Türkiye, İsrail’de Gazze’ye odaklandı, Kırsal alandaki işgal gözden kaçıyor. Biz,  kırsal alanda çiftçileri  güçlendirmek için protokol yaptık.”dedi.

 

    19-23 Ekim 200 tarihleri arasında Türkiye’yi ziyaret eden Filistin Çiftçiler Birliği Başkanı İbrahim Daiq, Genel Sekreter Adil Abunami, Proje Koordinatörü Rula Elhatip, Muhasip Üye Rafet Kundakçı’dan oluşan heyet ortak projeler için TZOB ile anlaşma yaptı.

 

     Gölbaşı Mogan Gölü kıyısınıda gezen heyete,  Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı  Şemşi Bayraktar ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  Ankara il Tarım Müdürü  Ruknettin Ceyhun, Gölbaşı Ziraat Odası Başkanı Sadullah Karaaslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti.

 

    Filistin Çiftçiler Birliği Başkanı İbrahim Daiq yaptığı açıklama da, 2 ülke arasında işbirliğinin artırlarak, Birliğimiz personeli ve çiftçilerimizin Türkiye’de eğitilmesi ile ortak projelerle işbirliği yapacağız. İki örgüt arasında işbirliğini geliştirmek istiyoruz. Türkiye Ziraat Odaları Birliği ile işbirliği anlaşması imzalandı.”dedi.

 

    Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemşi Bayraktar yaptığı açıklama da, Filistin ziyareti sırasında, Filistin Çiftçiler Birliği yöneticilerini Türkiye’ye davet ettiğini belirterek şunları söyledi.”Filistin’deki su kaynaklarının yaklaşık yüzde 95’i İsrail işgali altında olup, üreticiler orada çiftçilik yapamıyorlar. Girdi temin edemiyorlar. Su bulamıyorlar. İsrail’in böyle bir ablukayı uygulamasının sebebi Filistinlileri topraklarından terk etmesini sağlayarak orayı işgal etmek. Filistinliler mallarını İsrail üzerinden pazarlıyorlar. Oradaki çiftçiler direniyorlar. Çiftçiler zeytin dikiyor, gece İsrail askerleri tarafndan sökülüyor. Ben bunları yerinde görüp, dinleme imkanı buldum. Türkiye, Gazze’ye odaklanmış durumda, kırsal alandaki işgal gözden kaçıyor. Yaptığımız bu protokol, Filistin’de Kırsalı güçlendirmeye yöneliktir. Birde TİKA, Dışişleri Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı’nı da bu konuda uyardık. Oradaki insanların tutunması lazım. Önerilerimiz önemli ölçüde karşılık buldu. Davetim üzerine Türkiye’ye geldiler. İlgili ve yetkililerle görüştürdük. Protokol imzaladık. “diyerek kendilerini Gölbaşı'na davet eden Gölbaşı Ziraat Odası Başkanı Sadullah Karaaslan ve Yönetim Kurulu Üyelerine Teşekkür etti.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.