Gölbaşı :
z     z
21 Ekim 2010, 13:31
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Kaymakamlık Eğitim Seferberliği Başlattı.

Kaymakamlık Eğitim Seferberliği Başlattı.

Kaymakamlık Eğitim Seferberliği Başlattı.

“İlçemizde Okuma Yazma Bilmeyen Kalmasın”

 

 

    Gölbaşı Kaymakamlığı mahalle ve köy muhtarları ile okul müdürleriyle toplantı  yaparak okuma yazma bilmeyenlerin tesbit edilerek, okuma yazma kursu açılmasını sağlayacak. Gölbaşı Kaymakamlığı Eğitim Seferberliği Başlattı.

      Okuma – Yazma Kursu Kampanyası toplantısı Gölbaşı 75.Yıl Ögretmenevi’nde yapıldı. Toplantıya Gölbaşı Kaymakamı Raşit Zengin,  Belediye Başkan Yardımcısı Murat Bölük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut, Halk Eğitim Müdürü Oğuz Yücel, Milli Eğitim Şube Müdürleri,  Muhtarlar ile Okul Müdürleri katıldı.

 

     Gölbaşı Kaymakamı Raşit Zengin yapılan toplantı ile Gölbaşı’nda okuma yazma bilmeyenlere okuma yazma  ögretmek  olduğunu belirterek, “Amacımız okuma yazma bilmeyenleri tesbit ederek, okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlarımıza okuma yazma  ögretmektir. Bu konuda Muhtarlarımız da okuma yazma bilmeyenlerin tesbiti konusunda bilgi verecek. Tüm okullarda okuma yazma kursu vermeyi planlıyoruz.  .  Ana Kız Kampanyası yla birlikte ilçemizde okuma seferberliği başlattık.  Ayrıca, Okuma Yazma Kampanyası var.

 okul müdürleri ve muhtarların hazırladığı listeleri takip edeceğiz.

 

  Kaymakam Raşit Zengin Okul Müdürlerine ve Muhtarlara da seslenerek; “Her yaştan vatandaşlarımıza ulaşıp, bahane üretmeden çözelim  2011 eğitim öğretim  yılına  sonuna kadar okuma yazma bilmeyenlerin neden okuma yazma ögrenmediğini, neden gelmediğini tesbit edeceğiz. Daha sonra da kurslarımızı açacağız.  Kurslar 1 kişi dahi olsa açılacak. Öncelikle okul sınıfına bu görev verilecek. Kişi engelli ise kurs ikamet edresinde kurs verilerek okuma yazma ögretilecek.”dedi

 

    TÜİK’e göre Gölbaşı’nda 1989 kişi okuma yazma bilmiyor. Ancak, bu kişilerin kimler olduğu ve nerelerde oturduğu konusunda herhangi bir açıklayıcı bilgi verilmediği ögrenildi.

 

KURBAN DERİLERİ THK KURUMUNA TOPLANACAK..

 

   Gölbaşı 75.Yıl Ögretmenevi’nde yapılan 2. toplantı ise Mahalle ve Köy Muhtarlarıyla Türk Hava Kurumu Gölbaşı Şubesi yetkilileriyle oldu. Kurban derilerinin toplanması konusunda muhtarlarla görüşme yapılarak, kurban derilerinin Türk Hava Kurumu’na bağışlanması istendi.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.