Gölbaşı :
z     z
19 Ekim 2010, 18:58
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Nihayet! Kadir İzdaş'ta Başkan Oldu!

Nihayet! Kadir İzdaş'ta Başkan Oldu!   Örencik Mahallesi Yardımlaşma, Dayanışma, Kalkındırma ve Çevre Koruma derneği genel kurulu yapıldı. Örencik köy konağında yapılan genel kurul toplantısında üyelerin büyük çoğunluğu katılırken, yapılan seçim sonrasında tek liste ile yönetime talip olan Kadir İzdaş'ın listesi onaylandı.
  Genel kurul toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Divan seçiminden sonra faaliyet ve denetleme raporları ile bütçe okunarak oylamaya geçildi. Yapılan seçim sonrası yönetime tek liste ile talip olan Kadir İzdaş, yeni başkan seçildi. Daha önceki dernek başkanı Ahmet Karapınar ise seçimlere girmeyerek Kadir İzdaş ile birlikte hareket etme kararı aldı.
  Genel kurul sonrası üyelere hitaben bir konuşma yapan yeni dernek başkanı Kadir İzdaş, üyelere teşekkür ederek şunları söyledi;     “Seçimde bizlere inanarak ve güvenerek oy veren tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi sınırları genişleyince köylerimizde mahalle oldu. Mahallemiz merkeze en yakın mahalledir. Ancak yakın olması şimdilik hiçbir şey ifade etmiyor. Ne yazık ki Örencik'in gelişmesi için hiç kimse taşın altına elini sokmamıştır. Mahallemiz sınırları içerisinde yer alan Gazi ve Ankara Üniversitesi yerleşkelerinin mahallemizin gelişimine katkı sağlayacağını umut ediyorum. Değerli üyeler mahallemizi imardan mezarlığa, yollarda asfalta, sosyal faaliyetlere kadar bir çok sorunu bulunmaktadır. Dernek olarak mahallemizin gelişmesi yönünde her türlü fedakarlığı yapmaya, elimizden gelen çabayı göstermeye gayret edeceğiz.” dedi.      Kadir İzdaş, daha önce aktif siyasetin içerisinde de yer almış olup, ANAP Yönetim kurulu Üyeliği yaptı. Geçen dönem de MHP den Gölbaşı Belediye Meclis Üyeliği aday adaylığı için müracat etti listede yer alamayınca istifa edip, AKP saflarında görülmüştü. Taksici esnafı olan Kadir İzdaş sosyal kimliği ile de öne çıkmakta olup, hareketliliği ile dikkat çekiyor.    Örencikliler sorunlarının çözümünde Kadir İzdaş'a umut bağlarken, Kadir İzdaş sorunları çözüme ulaştırmak için bazı projeler hazırlayacak.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.