Gölbaşı :
z     z
19 Ekim 2010, 12:15
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda Neler Oluyor! Belediye Ne Yapıyor!

Gölbaşı'nda Neler Oluyor! Belediye Ne Yapıyor!

 GÖLBAŞI'NIN YABANCI KONUKLARI

 

 

Avrupa Birliği okul ortaklık projesi kapsamında ( comenius) hazırlanan çevre ve sağlık konulu projesi için üye ülkelerden gelen eğitimci ve idareciler Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı'nı ziyaret ettiler.

 

Belçika, İrlanda,İspanya ve İsveç den gelen okul öğretmenleri ve idarecileri ,çevre ve sağlık konulu proje kapsamında Gölbaşı'nda yapılan istişare toplantısına katıldılar.

 

   Proje kapsamında olan Gölbaşı Gündüzalp ilköğretim Okuluna gezdiler. Avrupalı konuklar proje kapsamı dışında Gölbaşı'nı gezme fırsatı buldular.

 

  Başkan Odabaşı gelen misafirlere ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Başkan Odabaşı günün anısına Gölbaşı'nı özgü tanıtım hediyeleri verdi

 

 

İLKÖGRETİM GENEL MÜDÜRÜ GÖLBAŞI’NDAYDI…

 

 

 İlköğretim Genel Müdürü  İbrahim Er ve beraberindeki heyet Baldudak İlköğretim Okulunu ziyaret etti.

İlçemiz Milli Eğitim Müdürü  Ümit Karabulut ve beraberindeki heyetle Baldudak İlköğretim Okuluna gelen  İbrahim Er çiçeklerle karşılandı.

  Okulu ve sınıfları gezen İbrahim Er daha sonra öğretmenlerle bir süre sohbet etti. Konuşmasında eğitim öğretimde öğrencilerin bireysel yeteneklerinin gelişmesine yönelik faaliyetlerin mutlaka bulunması gerektiğine değinerek, ilçe yöneticilerine teşekkür etti.

 

 

GÖLBAŞI BELEDİYESİ’NİN BÜTÇESİ  79.150.000  Tl.

 

   Gölbaşı belediyesi 2011 yılı mali bütçesi mecliste görüşmeleri tamamlanarak tahmini bütçe 79.150.000 tl olarak belirlendi.

 

      Belediye meclisinde görüşmelerinde 2011 yılı tahmini bütçesi oturumunda Bütçe ve Plan Komisyonun raporları  oy birliği ile onaylandı. Mali Bütçe görüşmelerinde Bütçe ve Plan Komisyon Başkanı Sami Özdemir rapor hakkında bilgilendirme konuşması yaptı.

 

 

EYSEN GENEL BAŞKANI OĞUZ YÜCEL  BİR KONUŞUYOR, PİR KONUŞAMIYOR!

 

 

Eğitim Yöneticileri Sendikası (EYSEN) çatısı altında toplanarak çalışmalarına başladı. EYSEN Genel Başkanı Oğuz Yücel, eğitim yönetiminin özel bir alan olduğunu ve eğitim yöneticiliğini standartları olan bir kariye mesleği haline getirmek amacında oldukları için sendika kurmak durumunda kaldıklarını bildirdi.

 

Yücel ayrıca açıklamasında, 3 yıl önce eğitim yöneticisi arkadaşlarıyla eğitim kurumlarındaki aksaklıkları tartışmaya başladıklarını ve bu tartışmalardan çok olumlu çözüm önerileri çıkmaya başladığını söyledi.  Devamı:  http://www.eysen.org/haberler.php?haber=35

 

Kızılay Gölbaşı Şubesi’nin Sloganı :

İYİLİK AŞKINA, GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞINA

KAN BAĞIŞI KAMPANYASI OLACAK..

 

  Kızılay Gölbaşı Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Aydın, Kan bağışı ile ilgili apacakları etkinlikler konusunda bilgi verdi.  Bülent Aydın şunları söyledi. “ Bilindiği üzere ülkemizde her yılın 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu yıl da Türk Kızılayı Gölbaşı Şube Başkanlığı olarak bu hafta kapsamında çeşitli etkinlikler yapılacak olup 29 Ekim - 30 Ekim tarihlerinde saat 10:00 - 18:00 arasında Alt geçit yanı Sarar mağazası önünde kan bağışı kampanyası yapılacaktır. İlçemiz,vatandaşlarımızın konuya olan duyarlılığı sebebiyle kan bağışı konusunda Türkiye'nin birçok il ve ilçesini geride bırakmıştır.

"İyilik aşkına, gönüllü kan bağışına."”diyerek tüm vatandaşları kan bağışlamaya davet etti.

 

ADD GÖLBAŞI ŞUBESİ ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ..

HER HAFTA BİR SEMİNERLE GÖLBAŞILILARI BİLGİLENDİRECEKLER..

 

  Atatürkçü Gölbaşı Şubesi Derneği Başkanı Kadir Gülhan, yoğun bir seminer dönemine girdiklerini belirterek, “2011 yılı söyleşi ve seminer yılı olacak”dedi. Atatürk’ün Ankara’ya geliş yıldönümünde de sürprizler yapacaklarını belirten Başkan Kadir Gülhan seminer ve söyleşi takvimini de şöyle açıkladı.

 

1—23 EKİM     2010   PROF. HASAN ÜNAL

2---30 EKİM     2010   PROF. ÖZCAN YENİÇERİ

3---06 KASIM   2010   E.HVKORGNRLTARİHÇİ ERDOĞAN KARAKUŞ

4---13 KASIM   2010   E. BŞSVC  ÖMER FARUK EMİNAĞAOĞLU

5-- 20 KASIM   2010  

6—27 KASIM   2010   PROF. ÜNSAL YAVUZ

7—04 ARALIK 2010   PROF.SEÇİL AKGÜN

8-- 12 ARALIK 2010   GZT. YZR. ÜMİT ZİLELİ

 

    Yukarıda isimleri ve ünvanları yazılı  olanlar belirtilen tarihlerde Esnaf ve Sanatkarlar Odası Konferans Salonu’nda siz Gölbaşılılarla söyleşi yapacaktır. Final için 27 Aralık’ı bekleyin. Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 101.yıldönümünde sürpriz bir söyleşi var. Bekleyin.!  Ve 2011 yılı ADD ile birlikte söyleşi ve seniner yılı olacaktır!

 İlginizi ve katılımınızı bekliyoruz.”dedi.

 

 ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ 

GÖLBAŞI ŞUBESİ YÖNETİMİ ADINA  

BAŞKAN KADİR GÜLHAN

 

 

KIZILAY GÖLBAŞI ŞUBESİ VEKALETLE KURBAN KESECEK..

 

 Kızılay Gölbaşı Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Aydın  vekaletle kurban kesimi konusunda şu açıklamayı yapıt. “2010 yılı Kurban Bayramında Türk kızılayı kurumsal kimliğinin getirdiği farklılıklarla, vatandaşlarımızın kurban vecibelerini İslami usul ve kurallara uygun, hijyenik şartlarda yerine getirebilmesi ve bu vesileyle gerçek ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırılmasını sağlamak için Kurban kampanyası düzenlemiştir.

 

Bu kampanya çerçevesinde Kurban vekaleti kabul edilecek ve etlerin tamamı 800 gr'lık konserve yaptırılarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız şubeler aracılığıyla dağıtılacaktır.

 

Bu kampanyanın başarılı olabilmesi biz şube başkanlıklarının ve üyelerimiz ile gönüllülerimizin kampanyaya sahiplennmesine ve maddi ve manevi desteğine bağlı olduğu kadar halkımıza duyurabilmek açısından siz değerli basın mensuplarının katkılarıda çok önemlidir.

 

Kampanya 15 Ekim 2010 da başlayacak olup 15 Kasım 2010 tarihinde son bulacaktır.

 

Bu kapsamda

 

Vatandaşlarımız kurban vekaletlerini 410 TL. karşılığı aşağıdaki bankalarda bulunan hesap numaralarına yatırılarak şubemize verebilecekleri gibi internet üzerinden ve 168 çağrı merkezinden  4 taksit veya taksitsiz vekalet verebilirler.”dedi.

  ANKARA DA MESAİ SAATLERİ DEĞİŞİYOR...    Ankara Valiliği, mesai saatlerinin 1 Kasım tarihinden itibaren saat 08.30'da başlayıp, 17.30'da sona ereceğini bildirdi.

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada Valilik, kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatlerinin 1 Kasım'dan itibaren değiştirileceğini duyurdu.

Ankara Valiliği tarafından yayımlanan genelgede, Başkentte uygulanmakta olan mesai saatlerinin 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 100. maddesi gereğince yeniden düzenlendiği, yeni düzenlemeye göre de günlük mesainin saat 08.30'da başlayacağı ve 12.00'ye kadar süreceği ve öğleden sonra 13.00-17.30 saatleri arasında mesai yapılacağı belirtildi.

Genelgede, bazı kamu kurum ve kuruluşları için özel kanun, tüzük ve talimatla tespit edilen çalışma saatlerinin uygulamasına ilişkin esasların saklı olduğu kaydedildi.
  DİŞ HEKİMLERİ SEMPOZYUMDA BİLGİLENDİRİLDİ...  

Gölbaşı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin Hazırladığı Bilimsel Sempozyum, Vali Galip Demirel Vilayetler Evi’nde, 250  diş hekiminin katılımıyla gerçekleştirildi.

Sempozyum’a CHP Adıyaman Milletvekili Dt. Şevket Köse, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Aksoy, Sağlık Müdür Yardımcıları Dr. Erhan Önal ve Dr. Halil Kara, Gölbaşı Kaymakamı Raşit Zengin ve Ankara’daki Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinin Başhekimleri katıldı.

Gölbaşı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin ve Gölbaşı’nın güzelliklerinin tanıtıldığı VTR’nin ardından Başhekim Dr. Dt. Dilek Emek Çiftci sempozyumun açılış ve hoş geldiniz konuşmasını yaptı. CHP Adıyaman Milletvekili Dt. Şevket Köse, Sağlık Müdürü Uzman Dr. Mustafa Aksoy ve Gölbaşı Kaymakamı Raşit Zengin’in konuşmalarının ardından Sempozyum’un Bilimsel programına geçildi.

ÇİFTÇİ MÜSTAHSİL FATURALARI TARIM KREDİ KOOPERATİFİNE VERİLMEYE BAŞLANDI.

 

            Doğrudan gelir desteği ödemeleri içerisinde yer alan çiftçi müstahsil faturaları Tarım Kredi Kooperatiflerine verilmeye başlandı. Gölbaşı Tarım Kredi Kooperatifinden alınan bilgiye göre Gölbaşı İlçesi hudutları içerisinde Çiftçi Kayıt sisteminde ‘ÇKS)  kaydı olanlar bu müracaatı yaptıktan sonra ileri bir tarihte periyodik olarak hesaplarına yatırılan paralarını alacaklar.

             Yetkililer bu gelir desteği içerisinde Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olan çiftçiler Sertifikalı tohumluk faturalarını da istenilen belgeler ile yine şu sıralarda Gölbaşı İlçe Tarım Müdürlüğü'ne verebileceklerini söylediler. changeTarget(document.getElementById("news_content"))  

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.