Gölbaşı :
z     z
15 Ekim 2010, 18:10
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda Neler Oluyor! Belediye Ne Yapıyor!

Gölbaşı'nda Neler Oluyor! Belediye Ne Yapıyor!

     Saadet Partisi eski İlçe Başkanı Yaşar Aslan, SP İlçe teşkilatı adına bir basın toplantısı düzenleyerek, son zamanlarda yaşanan istifa polemiklerine cevap verdi. Yapılan haberleri maksatlı bulduklarını söyleyen Aslan “Basının topluca istifa ediyoruz ibaresi son derece yanlıştır” dedi. İstifa ettiği iddia edilen Yunus Aygünoğlu'nun ise toplantıya katılmaması dikkat çekti.

    Aslan, Numan Kurtuluş'un SP Genel Başkanlığı görevinden istifa etmesi ve bu istifanın ilçeye yansımasından sonra yaşanan gelişmelerden sonra bir basın açıklaması yaptı. Yaşar Aslan eski ilçe başkanı Ali Gülhan'ın yanı sıra bazı yönetim kurulu üyeleriyle birlikte gerçekleştirdiği basın toplantısında “Biz buradayız” mesajı verdi. www.golbasitaraf.com

 

 

   Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yaptırılacak olan 1000 kişilik öğrenci yurdunun da yapımına başlandı. Gölbaşı'nda yapılmaya başlanan öğrenci yurdunun yapımı 2012 yılında tamamlanacak. 1000  öğrenci kapasiteli yurt sosyal tesisleri dahil olmak üzere 6 bloktan oluşuyor. Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yapılan yurt 24,5 milyon TL'ye mal olacak.

 

   Gölbaşında yoğun yağış  nedeniyle ilçe genelinde bazı evlerde su bastı.Özellikle evleri alt katta olan vatandaşlar yoğun yağmur nedeniyle mağdur oldular. Yoğun yağmur nedeniyle mağdur olan vatandaşların yardımına Gölbaşı belediyesi koştu.

 

Gölbaşı Aktifhaber Gazetesi sahibi Soner Aksakal göz ameliyatı oldu. Uzun süredir yaşadığı sağlık problemi nedeniyle zor günler yaşayan Aksakal geçtiğimiz günlerde, Çankaya’da özel bir hastanede ameliyata alındı… Soner  Aksakal hastane den çıkarak yoğun iş temposuna başladı. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

 

 

Gölbaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki balıkçı tezgahlarını denetleyerek uyarılarda bulundu.
Balık mevsiminin başlaması ile birlikte  balıkların tezgahlarda nasıl bir ortamda halka sunulduğu Gölbaşı Belediye zabıta ekipleri tarafından denetlendi. Denetleme sonunda bazı balıkçıların uyarıldığı  ancak hiçbir ceza kesilmediği görüldü.

 

 

Gölbaşı Belediyesi kurban bayramına bir aydan az bir süre kalmadan kurban kesim ve kurban satış alanını bayrama hazırladı. Kurban satış ve kurban kesim alanına yeni düzenlemeler yapıldı. Kurban satıcı ve vatandaşlar için alanda 2 adet duşa kabin, 6 adet seyyar tuvalet, 20 adet çeşme yapılmasının yanı sıra çevre aydınlatması ve kesim alanına da sıcak su hizmeti verilecek. Kurban kesim alanındaki bazı yerlerin otlanmasından dolayı ot temizleme ve çevre temizliği çalışmaları devam ediyor.

 

  Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Fatih Duruay’ın dayısı Atıf  Mamur vefat etti. 57 yaşında vefat eden Atıf Mamur uzun süredir hasta olup tedavi görüyordu. Vefat Eden Atıf Memur Belediye Şöförlüğü’nden emekli olmuştu.  Merhuma Rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

   Belde Belediyelerin kapatılması sonucu çalışan personel yerel belediyelerde  ve kaymamaklıklarda göreve başlamışlardı.  Gölbaşı Kaymakamlığı’nda göreve başlayan bu personellerden  Bezirhane’den  gelen Ali Erdoğan, Süleyman Erdoğan, Selametli’den gelen Emre, Karagedik’ten gelen Nihat Bayındırlık Bakanlığı Ankara İl İskan Müdürlüğü’nde görevlendirildi. 

 

   Gölbaşı İlçe Özel İdare Müdürlüğü Altınçanak Köyü’ne köy meydanı yapacak. Yaklaşık 7000 metrekare alanda kilittaşı parke çalışmasının ihalesini yapılacak olan çalışmanın 1500 metrekaresi devlet tarafından karşılanırken, geri kalan kısım ise köylülerin desteği ile gerçekleştirileceği ögrenildi.

 

    Gölbaşı Kız Teknik ve Meslek Lisesi ögrencileri Avrupa Birliği Projesi kapsamında yarın gece Avrupa Yolculuğu için uğurlanacak. Okulu'nu önünden gece 24.00 civarında kalkacak otobüs  uğurlanacak ögrenci ve ögretmenler proje ortaklarıyla tanışacak.

      Gölbaşı Esnaflar Odası Eski Başkanı Hulusi Gürpınar, Bugün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne giderek Müdür Ümit Karabulut ile Şube Müdürlerini ziyaret etti. Yeni binaya taşınmalarından dolayı başarı  dileklerini sunduğunu belirten Gürpınar, "Eğitimcilerimizi yeni yerlerinde ziyaret ettim. Kendilerine başarılar diliyorum."dedi.      Gölbaşı İlçesi Koruma Geliştirme ve Turizm Dernek Başkanı İsa Ömercan, Mogan ve Eymir Gölü'ndeki su seviyesinin az düştüğünü belirterek, "Mogan Gölü'nde bazı bölgelerde kıyı şeridini yükseldiği zaman Mogan Gölü'nde bir daha su azalıyor, bitiyor derdi olmaz. Bu yıl olacak yağışlarla göl son noktasına kadar suyla dolup, Eymir'e gidecektir."dedi.       Gölbaşı'nın ilk iş merkezi olan Gölbaşı Ticaret Merkezi'nde esnaflar bir bir kepenk kapatıyor.  Son birkaç ay içerisinde 4 den fazla esnaf dükkan boşaltırken, halen birçok dükkan ve büro da boş duruyor. Diğer yandan Gölbaşı'nda ev kiralarınında düştüğü gözleniyor. TOKİ Örencik Konutlarındaki ev kiralarının düşük olması ilçe merkezindeki kiraların son 1-2 yıl önceki kiralık fiyatlarına denk geldiği görüldü. Ögrenci yurtlarının artması  ile kiraların daha da düşeceği tahmin ediliyor.     Gölbaşı'nın ilk dijital Baskı Merkezi olan Sena Ofset ve Matbaası ilçenin matbaa ve baskı konusunda birçok ihtiyaçlarını karşılıyor. Vatandaşların daha önce Ankara merkeze giderek baskı yaptırdığı dijital baskı Sena Dijital Merkezi'nde de gerçekleşiyor. Bilbord afişlerinden, Oto  ve Cephe giydirmeye kadar birçok hizmetin verildiği işletme ilçede ilk olma özelliğini taşıyor.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.