Gölbaşı :
z     z
14 Ekim 2010, 17:02
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı Kız Teknik ve Meslek Lisesi Öğrencileri Avrupa Yolcusu

Gölbaşı Kız Teknik ve Meslek Lisesi Öğrencileri Avrupa Yolcusu

     Gölbaşı Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nin, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik programları Merkezi'nin yürüttüğü çalışmalar neticesinde İngiltere'de bir ay eğitim görecek olan öğrencileri Kaymakam Raşit Zengin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut'u makamlarında ziyaret ettiler.

Gölbaşı Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nden bazı öğrenciler proje kapsamında 17 Ekim 2010 tarihinde İngiltere'nin Birmingham kentinde 25 öğrenci 1 aylık dil ve mesleki eğitim görecektir. Ayrıca, 3 öğretmen öğrencilere refakat edecekler.

Okul Müdürü Ayten Ekşi Anık ve refakatçi öğretmenleri ile birlikte Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut'u ziyaret eden öğrenciler, Karabulut'a çiçek takdim ettiler. Karabulut öğrencilerin ziyaretinden mutluluk duyduğunu ifade ederek,öğrencilere bazı tavsiyelerde bulundu.

Türk Milleti'ni temsil edeceksiniz


AB projesi kapsamında yurtdışına gidecek olan öğrencileri “şanslı” olarak niteleyen Karabulut, şu şekilde konuştu;
“AB projenizin kabul edilmesi ve yurt dışında 1 ay süreli eğitim görecek olmanız sizi şanslı birer öğrenci yapıyor. Çünkü böyle bir fırsat, her öğrenciye nasip olmaz. Şunu unutmayınız ki İngiltere'de Türk öğrencileri olarak, Türk Milletini temsil edeceksiniz. O yüzden nezaket kurallarını elinizden bırakmayın. İngiltere'de farklı kültürlerle bir arada eğitim görme imkanınız olacak ve çok şeyler öğreneceksiniz” dedi.

İyi bir gözlemci olun
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaretinin ardından Gölbaşı Kaymakamı Raşit Zengin'i de makamında ziyaret eden öğrenciler, Kaymakam Zengin'e de çiçek takdim ettiler. Öğrencilerle yakından ilgilenen Kaymakam Zengin, projede emeği geçenlere teşekkür ederek “Başarılı öğrenciler olduğunuz için yurt dışına gitmeye hak kazandınız. Bu konuda oldukça şanslısınız. Çünkü lise çağında yurt dışına gitme şansına sahip oldunuz. Gittiğiniz ve gezdiğiniz yerlerde iyi bir gözlemci olmayı ihmal etmeyin ve sürekli not alın. Sizlere hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi.

Ziyaretlerin ardından Kaymakam Zengin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Karabulut öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.


www.golbasitaraf.com

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.