Gölbaşı :
z     z
10 Ekim 2010, 11:27
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Belediye'nin Bazı Müdürleri Ne Yapar!

Belediye'nin Bazı Müdürleri Ne Yapar!

     Müdürler, Müdür Olalı Hizmet Yapacak.!

  Bayram Türkmez         Ankara Caddesi’nden Hükümet Caddesi’ne girişte bulunan yaya yolu usulsüz park eden araçlar tarafından işgal ediliyor. Kimi zaman satılık araçlarını dahi bırakarak açık hava galerisi gibi kullananlarda çıkıyor. Ve kimseden çıt yok!

 

    3 ay önce gündeme gelmişti. Bu alan birşekilde kapatılsın ve araçların bırakılması, park edilmesi engellensin diye ancak belediyenin ilgili müdürleri bu konuda zayıf kaldı. Son olarak Hamit Mermer Başkanvekilliği yaparken tekrar gündeme geldi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne talimat vererek, “Bu alana tahta çiçekliklerden koyalım ve daha başka ne önlem almak gerekiyorsa alalım bu alanı yayalara açalım.” dedi.

 

     Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli  sorunlu yere getirmiş;  Aslan İşhanı tarafına  ve Karadeniz Emlak tarafına 2 şer tane ağaç saksılardan koymuş. Ancak, öyle bir koymuşki daha öncesinden berbat etmiş. Hiç düşünmemiş ki ne için koyduğunu, kafasını çalıştırmamış ya da umursamamış. Çiçeklikleri koyduktan sonra daha önce 1 araç park ediyorsa şimdi 2 araç park ediyor. Yani, amaca etkisi olumsuz etkisi olmuş. Ancak, hiç düşünmemiş mi!  ne için bu çiçeklikleri koyacağını, kimse söylememişmidir,  ilginç! Yol Kaldırımı hizasından koysa sorun çözülmüş olacak gibi duruyor...

 

     Bu bölgeden yayalar zaten arabaların arasından geçmek için bayağı enerji harcarken, bebeğini arabasıyla getirenler araçlar yüzünden geçmekte güçlük çekerken, engelliler zaten araçlarıyla geçmesi mümkün olmuyor. Yayaların bölgesinin işgal edildiği yerin 10 metre ilerisinde de Belediye nin zabıta karakolu var. İlginç bir yanı da, o alanda kaldırım ve yeşil alanların üzerine ne kadar eski, hurda, çıkma alet edavat varsa bazı esnaflar tarafından konuluyor. İlçede görüntü kirliliği oluşturuyor.

 

      Belediyecilik zor iş ancak daha zoru Belediye Başkanlığı yapmak sanırım. Şimdi bir belediye başkanı bunlarla mı ugraşmalıdır.

       Bazı  müdürler ya da diğer alt kadrodaki görevliler ne işe yarar? Hiç hizmet üretemezler mi! İlçeye pozitif yansıyacak yeni ufacıkta olsa projeler/uygulamalar  sunamaz mı! Sunarlar ancak, siyaset olmasa ya da yöneticilik kabiliyetinin yanı sıra sorumluluk duygu ve düşünceleri varsa! Yoksa, rutin işleri yapmak zaten asli görevleridir de, yaşadıkları, ekmek yedikleri bölgeye hizmet etmeleri de sosyal sorumluluktur. Bir Hizmettir, gelecekte bırakabilecekleri bir eserdir. Yoksa ot gibi gelip, ot gibi gitmiş! misali gelecekte kimseye anlatacak bişeyleri olmayacaktır…

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.