Gölbaşı :
z     z
09 Ekim 2010, 20:14
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'na Oto Galerileri Planı Onaylandı..Yakında İhalesi Yapılacak...

Gölbaşı'na Oto Galerileri Planı Onaylandı..Yakında İhalesi Yapılacak...   Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Gölbaşı çıkışında 2,5 milyon metrekarelik alana yapılacak, Taşıt Market Lojistik Destek Kompleksi (Yeni Oto Galerisi)'nin planının onaylandığını söyledi. Gökçek, "Ankara'daki tüm oto galerilerini ve 2. el oto satış noktalarını toplayacağımız bu yeri önümüzdeki günlerde kat karşılığı ihaleye çıkaracağız. Eğer havalar iyi giderse ihalenin tamamlanmasından 4-5 ay sonra bu tesisi bitiririz." dedi.

   Başkan Gökçek, İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve Ankara Valisi Alaaddin Yüksel'e Gölbaşı çıkışında Konya yolunun her iki yanında yer alan "Taşıt Market Lojistik Destek Kompleksi" alanını gezdirdi. Alan üzerinde haritalardan bilgi veren Gökçek, daha sonra İçişleri Bakanı ve Ankara Valisi'ne Vilayetler Evi'nde çalışmalar ve yapılacak tesisleri anlattı. Başkan Gökçek, 2,5 milyon metrekarelik alanı rızayı alımla kamulaştırdıklarını, şu anda 2,5 milyon metrekarelik alanın yaklaşık 1,5 milyon metrekaresinin imarlı hale geldiğini söyledi. Planlamaya göre kompleks içinde iş makineleri ve otobüsler için 1000'er metrekarelik alanlar, 2. el satışı için 300 metrekaresi kapalı 150 metrekaresi açık olmak üzere 450'şer metrekarelik yerler oluşturulacağını belirten Gökçek açıklamalarını şöyle sürdürdü:

    "Bilindiği gibi Yenimahalle ve Keçiören'de 2. el oto pazarı bulunuyor. Bu kompleks tamamlanınca buraları kaldıracağız. Bu araçlar için de kompleks içinde 11 bin 440 araçlık bir alan oluşturuldu. Ayrınca kompleks içinde TIR parkı olacak 750 TIR'ın park edeceği bu alanın dışında komplekste sosyal ihtiyaçların karşılanması amacıyla bankalar, noterler, alışveriş merkezleri de yer alacak. Ayrıca yolun karşı tarafında kurulacak alışveriş merkezi içinde dev bir Mevlana figürü yer alacak. Karayolunun üzerinde kurulacak ve kompleksin her iki yanını birleştirecek köprüde de lokantalar olacak."

   Gökçek alanın kamulaştırılması için bugün kadar 30 milyon Dolar harcama yaptıklarını da kaydetti.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.