Gölbaşı :
z     z
09 Ekim 2010, 20:01
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Bakan Beşir Atalay, Gölbaşı - Mogan Bıçak'ı Ziyaret Etti...

Bakan Beşir Atalay, Gölbaşı -  Mogan Bıçak'ı Ziyaret Etti...

Bakan Atalay, Mogan Bıçak’ı Ziyaret Etti…

 

 Özel Haber

 

 

 

   İçişleri Bakanı Beşir Atalay Gölbaşı’nda av, ev ile koleksiyon amaçlı bıçak üretimi yapan Mogan Bıçak Atölyesi’ni ziyaret ederek, el yapımı bıçakların nasıl yapıldığının yanı sıra tanıtımı konusunda da neler yapabiliriz? dedi.

 

    İçişleri Bakanı Beşir Atalay ile birlikte Gölbaşı Kaymakamı Raşit Zengin, Emniyet Müdürü Cihangir Kaya, Gölbaşı Esnaflar Odası Eski Başkanı Hulusi Gürpınar,  Mogan Bıçak sahibi Turhan Tuncay’da  ziyarette hazır bulundu.  Bakan Beşir Atalay’ın Ramazan Ayı’nda Gölbaşı ziyaretinde Mogan Bıçak işletmesini ziyaret edeceğinin sözünü verdiği ve bunun üzerine bu ziyaretin gerçekleştiği belirtildi.

 

     Mogan Bıçak işletmecisi M.Turhan Tuncay, İçişleri Bakanı Beşir Atalay’a gümüş kaplı bir bıçak hediye ederken, Beşir Atalay’da mutfakta kullanılmak üzere bıçak satın  alarak 100 Tl. verdi.

 

     Gölbaşı’nda el yapımı bıçak yaparak üzerine Gölbaşı’nda yetişen endemik bitki Sevgi Çiçeği motiflerini işleyen M.Turhan Tuncay ustayı ziyaret eden İçişleri Bakanı Beşir Atalay,  bıçakların üzerine Türk Bayrağı ve Türk Motifleri de yapılarak yurtdışında  Türkiye’nin tanıtımı yapılabileceği gibi,  Ankara’nın temsil edilmesine yönelikte motifler olabilir.”dedi.

      Destek olmak için ne yapabiliriz? diye soran Bakan Beşir Atalay’a, Mogan Bıçak işletmecisi Turhan Tuncay, yer konusunda sıkıntı çektiğini belirterek, bıçaklarda kullanılan çelik üretimini de kendisinin imal etmek istediğini, bunun için yurtdışından bazı araştırmalar yaptığını ve bu çalışma ile ilgili bir atölye ye ihtiyaç duyduğunu belirtti.

 

    Satışların nasıl olduğunu soran Bakan Beşir Atalay,  Tanıtım olması gerekitğini bunun içinde bir kataloğ yapılması gerektiğini de belirtti.

 

     Bakan Beşir Atalay’a çevre köylerden getirilen bir kavun kesilerek ikram edilirken, imalat atölyesini de gezdikten sonra ayrıldı.

 

      M.Turhan Tuncay usta, Bakan Beşir Atalay’a ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek, “ Sayın Bakanım sözünün eriymiş. Bana Ramazan ayında söz vermişti. Geleceğim yerinize sizi ziyaret edip, bilgi alacağım demişti. Sayın Bakanımızın ziyareti bizleri çok sevindirmiştir.  Kendisine çok teşekkür ederim. “ dedi.

 

    Gölbaşı Esnaflar Odası Eski Başkanı Hulusi Gürpınar ise, Sayın Bakanın Mogan Bıçak’ı ziyaret etmesinin çok önemli olduğunu belirterek, “Ziyaretiniz ve buradan alışveriş yapmanız çok önemlidir. Ayrıca, el emeği göz nuru olan bu bıçakların tanıtımında vereceğiniz teşekkür içinde teşekkür ederim.”dedi.

 

       Turhan Tuncay usta Bakan Beşir Atalay’a oğlu Fatih Tuncay’ı  göstererek, “Oğlumu yetiştiriyorum. Benden sonra ustalığı oğlum yapacak. Benimle birlikte bu sanat yok olmayacak.”dedi.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.