Gölbaşı :
z     z
09 Ekim 2010, 14:42
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Kızılay'ın TIR'ı Kan Bağışı İçin Sizi Bekliyor...

Kızılay'ın TIR'ı Kan Bağışı İçin Sizi Bekliyor...    Gölbaşı'na gelen Kızılay Kan Merkezine ait kan toplama TIR'ı Hükümet Caddesi girişinde Aslan İşhanı önünde kan bağışı için bekliyor. İlk gün yoğun olan kan bağışına kadınların ilgisi de dikkat çekti. Göl-Bir-Der Yönetim Kurulu Üyeleri Basın Toplantısı'ndan sonra gelerek kan bağışında bulundular.
    Kızılay Genel Müdürlüğü tarafından '1 milyon gönüllü kan bağışçısı' kampanyası çerçevesinde Türkiye turuna çıkan Kızılay TIR'ı Gölbaşı'na gelerek kan toplamaya başladı.
     Gölbaşı Kızılay Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi  Bülent Aydın, vatandaşları kan vermeye davet ettiklerini belirterek, "Biz gönüllü bağışçılarımızı artırmak amacıyla bu gibi organizasyonlar yapıyoruz. Bölgemizde kan ihtiyacını karşılamak için kan bağış TIR'yla kampanyalarımız devam ediyor. Bu kan bağışı kampanyamızı Gölbaşı'nda sık sık tekrarlıyoruz. Gölbaşı halkı kan verme konusunda oldukça duyarlı. Ankara ilçeleri arasında Gölbaşı en çok kan veren ilçedir. Türkiye de en çok kan veren ilçe adayıdır" dedi.

   Bülent Aydın, "Kan ver hayat kurtar" kampanyası çerçevesinde yaptıkları kampanyaya bayanlarında destek verdiğini belirterek, "Kan vermek insan vücudunda meydana gelen bir çok rahatsızlığın giderilmesinde çok büyük katkı sağlamaktadır. " diyerek vatandaşları kan bağışlamaya davet etti.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.