Gölbaşı :
z     z
09 Ekim 2010, 14:30
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Göl-Bir-Der Basın Toplantısı Yaptı...Ballı, Yine Ballı Ballı Konuştu!

Göl-Bir-Der Basın Toplantısı Yaptı...Ballı, Yine Ballı Ballı Konuştu!

   

   Gölbaşılılar Birliği Eğitim, Kültür, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. Basın Toplantısında konuşma yapan Dernek Başkanı Münir Ballı, yapılan dernek faaliyetlerini anlatırken, yapılacak çalışmaları  konusunda da bilgi verdi. Derneğin Misyonunu, Vizyonununu yazılı bir basın açıklaması ile anlatan Münür Ballı, yerel muhabirlerin sorularına da açıklama getirdi.         En fazla "Siyaset Yapacakmısınız", "Yerel Basına Destek Verecekmisiniz." ve "Mezarlık Protestosunun Arkasındamısınız" gibi sorulara açıklık getirmeye çalışan Münür Ballı zaman zaman zor anlarda yaşadı.      Kimseyi küstürmeyecek ve karşılarına  almayacak şekilde sorulara açıklık getirmeye çalışan Münür Ballı'ya bazen destek Yönetim Kurulu Üyesi Av. Bülent Aydın'dan geldi.       "siyaset düşünmüyorum. Siyaset yapmaya başladığım ya da aday olacağım zaman ilk önce sizlerin haberi olacaktır.  Siyaset üstü bir konumla derneğimizle Gölbaşı'na hizmet etmeye çalışıyoruz. Yaptığımız faaliyetlerde bunun göstergesidir" diyerek açıklama yapan Ballı, Belediye Hizmetleri'ni nasıl buluyorsunuz? sorusu karşısında da mesaj vererek  "Rutin Belediye Hizmetleri konusunda çalışmalar var, ancak gelecekle ilgili projeler konusunda yetersiz" dedi.     Gölbaşı İlçesi Koruma, Geliştirme ve Turizm Derneği'ni (Göl-Der)rakip görmediğini, derneklerle birlikte ortak proje üretmek taraftarı olduğunu ve bu konularda girişimi olduğunu belirten Münür Ballı, "Göller ve Turizm Konulu Sempozyum Yapacağız." dedi.      Gölbaşı'nda Ankara ve Gazi Üniversitelerinin birleşerek  Mogan Üniversitesi'nin kurulması  gerektiğini belirterek, ayrıca Mezarlık Protestosu konusunda da diğer dernekler tarafından yalnız bırakıldıklarını belirterek sitem etti. Mezarlık Protestosu'nda okutulan deklarasyonu kendilerinin kaleme aldığını ancak ilçedeki tüm sivil toplum örgütlerine okutularak imzalatıldığını belirten Ballı, "Protesto günü Kırşehirliler Derneği ile Ankaralılar Derneği Gölbaşı Şube Başkanı geldi. Diğer dernek başkanları bizleri yalnız bıraktı. İmzalarının arkasında durmadılar."diyerek vatandaşların da duyarlı olmadığını belirti.

 

   Büyükşehir Belediyesinin Gölbaşı mezarlığı yetkisini almasından sonra yaptıkları eyleme de değinen Ballı “Bu eylemi yapma kararını birlikte aldığımız dernek temsilcilerinin bazıları bizi yalnız bıraktı.” Dedi. Eylemi yapmaktaki amaçlarının siyasi olmadığını ifade eden Ballı “Biz bu eylem kararını dernek başkanlarına verilen bir iftar yemeğinde topluca aldık. Ancak birlikte karar aldığımız dernekler eyleme katılmayarak bizi yalnız bıraktı” dedi.  

   Ballı, "Bu organizasyonu sadece derneğimiz yapsaydı biz oraya 3 bin kişinin gelmesini sağlardık. Ortak bir organizasyon olduğu için müdahale etmedik."dedi.        Münür Ballı sorulan sorular üzerine,  siyaset düşünmediğini ifade ederek “Şu anda aktif siyaset düşünmüyorum.” Dedi. Şu anda Turizm Ticaret Genel Müdürü olan, yerel seçimlerde de Ak Parti'den Belediye Başkan Aday Adayı olan Murat Bey Balta ile akraba olduğunu söyleyen Ballı “Murat Bey Balta'nın derneğimize destek olduğu ve siyasi misyonunu izlediği iddiaları doğru değildir. Murat Bey Balta derneğimizin onur kurulu üyesidir. Hiç kimsenin siyasi görüşü bizi ilgilendirmiyor. Çünkü biz topluma ve Gölbaşı'na açık bir derneğiz” dedi.

 

Gölbaşı Belediyesinin rutin işlerini yaptığını ancak, geleceğe yönelik projeleri olmadığını belirten Münür Ballı “Gerekirse Gölbaşı Belediyesi ve Yakup Odabaşı'nı da eleştirebiliriz. Bu bizim en doğal hakkımız” dedi.

 

Göl-Bir Der olarak Aralık ayında Gazi Üniversitesi ile birlikte  “Göller ve Turizm Sempozyumu” düzenleyeceklerin ifade eden Ballı, bu sempozyumla birlikte göllerimiz ile ilgili bir kamuoyun oluşturmak ve bu sorunu çözmek istiyoruz. Sempozyumumuza Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'da katılacak” diyerek, "Hayalimizde Mogan Üniversitesi var. Neden Gölbaşı'nın kendi dekanlığı bulunan bir üniversitesi olmasın?” dedi. 

     Ayrıntılı açıklamalar Gölbaşı Gazetesi'nde...

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.