Gölbaşı :
z     z
08 Ekim 2010, 11:57
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Hamit Mermer'in Vekaletteki Son Görevi Kantin Denetlemek Oldu..

Hamit Mermer'in  Vekaletteki Son Görevi Kantin Denetlemek Oldu..

BAŞKAN VEKİLİ HAMİT MERMER OKUL KANTİNLERİNİ DENETLEDİ

 

   Gölbaşı Belediye Başkan Vekili Hamit Mermer,  Belediye Başkan Yardımcısı Murat Bölük ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile birlikte, ilçede bulunan ilköğretim ve liselerin kantinlerini ve kafeteryalarını denetledi.

   Toplum sağlığının korunmasında konusunda herkesin üstüne düsen görevi eksiksiz yerine getirmesi gerektiğine dikkat çeken Hamit Mermer, Gölbaşı Belediyesi olarak eğitim sezonu başında ve ortasında okullarda mikroplara ve bulaşıcı hastalıklara karsı hijyenik ilaçlama çalışmalar yaptık. Öğrencilerimizin daha kaliteli ve sıhhatli beslenmeleri için okulların kantin ve kafeteryalarını zabıta ekiplerimiz ile birlikte denetledik. Eksiği olanları uyarıp yeterli olanlara teşekkür ettik. Gölbaşı Belediyesi sınırlarında kantin ve kafeteryaya sahip bütün okullarda; genel temizlik, sağlık karnesi, ustalık belgesi, havalandırma, ecza dolabı, yangın söndürücü, is kıyafeti, kaliteli gıda malzemesi gibi konularda denetim yaptıklarını, kantinlerin genel itibariyle temiz ve sağlıklı olduğunu belirtti.

   Kantin isletmecileri, öğrencilerin her geçen gün daha bilinçli hareket ettiğini, kirli ve düzensiz kantinleri tercih etmediğini, kaliteyi arayıp sıradan gıda maddesi almadığını bu nedenle temizlik ve sağlıklı gıda maddeleri konusunda hassas davrandıklarını kaydetti.

(Belediye Basın Bürosu)

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.