Gölbaşı :
z     z
04 Ekim 2010, 22:06
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Hamit Mermer, Melih Gökçek'i Vali'ye Şikayet Etti..

  

    Belediye Başkan vekili Hamit Mermer Hayvan Hakları Kurulu toplantısına katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i Vali Alaaddin Yüksel’e şikayet ederek, Köpek Barınağı için yardım istedi.

 

     Vali Galip Demirel Gölbaşı Vilayetevi’nde yapılan toplantıya Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Kamu Kurum Temsilcileri, Merkez ve Metropol Belediye Temsilcileri, Hayvansever Temsilcileri katıldı.

   

      Belediye Başkan Vekili Hamit Mermer, Vali Alaaddin Yüksel’e Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i şikayet etti. Hamit Mermer, Belediye Başkanı Melih Gökçek’in 2009 yılına kadar Gölbaşı Belediyesi’ne köpeklere harcanmak üzere her ay yardım yaptığını ancak 2009 yılından beri bu yardımı kestiğini söyledi.  Daha önce köpek barınağında kullanılmak üzere aylık 30 bin lira yardım yapıldığını ancak 2009 yılından sonra kesildiğini, bu konu da 3 ayrı önerge verdiklerini ve olumlu sonuç alamadıklarını belirtti.

 

     Belediye Başkan Vekili Hamit Mermer, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel’in Ankara’daki köpek sorununu çözümü ile ciddi şekilde ilgilendiğini belirterek, “Sayın valimiz ilçemizdeki köpek barınağınında taşınması amacıyla ilgili kamu kuruluş temsilcilerine talimat vererek, ilçelerde Köpek Barınağı olabilecek yerlerin tesbitini istedi. Ankara genelinde 100 bin başıboş köpek olduğu söylendi. Bunlardan sadece 10 bin tanesi kısırlaştırılmış. Bunun içinde sayın valimiz kısırlaştırma çalışmalarınında hızlandırılmasını istedi. Vali beyi çok kararlı gördüm. Çok kısa zamanda bu sorunun çözüleceğini tahmin ediyorum. Ancak, sorun çözüme ulaştırılana kadar yardım yapılmasını istedim ”diyerek Gölbaşı’nda bulunan köpek barınağı için destek istediğini belirterek “ İlçemizdeki köpek barınağına yılda yaklaşık 600 bin lira civarında gider oluyor. “dedi.

 

     AKP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Fatih Duruay ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ‘in bu sorunun üzerinde durduğunu belirterek, “Melih bey bu işin üzerinde duruyor. Gurup toplantılarımızda birkaç defa gündeme geldi. Son yaptığımız toplantıda ise bazı yerlerin tesbiti yapılmıştı. Büyük bir ihtimalle bu sorun kısa zamanda çözülecektir. Çözülmesi için bizde üzerimize düşen ne varsa hazırız”dedi.

Alican SARITAŞ ~ 07 Mayıs 2011, 11:35

sayın valim.kuzey ankara girişinde hak sahibiyim.2 senede bitecek dendi 6 sene oldu hala birşey yok.haziran ayında çekiliş varmış.fakat iyi yerlerin yandaşlara çıkacağı söyleniyor.[hernekadar noter huzurunda çekiliş yapılacak deseler bile] imtahanda,her ,çekilişte,büyük hileler dönüyor.bu konuyla ilgi ve bilgilerinize sunar. arz ederim.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.