Gölbaşı :
z     z
04 Ekim 2010, 22:05
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Belediye Meclis Toplantısında Ne Oldu! Hangi Kararlar Alındı!

     Gölbaşı Belediyesi Ekim Ayı 1. Olağan Meclis Toplantısı yapıldı. Hamit Mermer’in Başkanvekilliği yaptığı meclis toplantısında AKP, CHP ve MHP li meclis üyeleri tarafından 13 ayrı önerge verildi ve hepside oybirliği ile kabul edilerek gündeme alındı.

 

      En çarpıcı önerge ise CHP li Belediye Meclis Üyeleri Ercan Şimşek ve Yusuf Aksakal tarafından verilen, “Büyükşehir Belediyesi tarafından 2 yıl önce anlaşma gereği yaptırılan Gölbaşı Belediye Başkanlık Binasının eksik teslim edildiği, bu eksikliklerin giderilmesi  yüzünden Gölbaşı Belediyesi’nin çeşitli harcamalar yapmak zorunda kaldığı bu nedenle de yapılacak araştırma ile sözleşme kurallarının ihlal edilip edilmediği, edildiyse Gölbaşı Belediyesi tarafından yapılan harcamaların istenmesine, diğer eksikliklerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmasına dair önerge oldu. Önerge MHP, AKP ve CHP li meclis üyeleri tarafından kabul edilerek gündeme alındı.

       Diğer taraftan bugünün gündeminde görüşülen; 2001 yılında Fen İşleri Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik İşleri Müdürlüğü, Mali İşler Müdürlüğü hizmetlerinde alınacak vergi, harç ve ücretlerin belirlenmesi maddelere oy birliği ile kabul edilerek ilgili komisyonlara incelenmek üzere gönderildi.       Diğer taraftan Termal Turizminin geliştirilmesine yönelik 16.06.2010 tarih ve 7 sayılı raporu ile Golf turizmi ile ilgili çalışmaları içeren 17.09.2010 tarih ve 8 sayılı rapor oy birliği ile kabul edildi.

    

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.