Gölbaşı :
z     z
01 Ekim 2010, 18:07
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

İtfaiye Haftası Tatbikatla Sona Erdi...

İtfaiye Haftası Tatbikatla Sona Erdi…

 

 

      İtfaiye Haftası Okulda yapılan tatbikatla sona erdi. Örgencilere uygulamalı yangın söndürme çalışması gösteren itfaiye ekiplerine yaptıkları çalışmalarından dolayı  Göl-Der tarafından da plaket verildi.

 

      İtfaiye Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.  Öğrencilere yönelik tatbikat Gölbaşı Anadolu Kız Teknik ve Meslek   Lisesi’nde  yapıldı.

 

       Yapılan Tatbikata Büyükşehir Belediyesi Gölbaşı Gurup Amirliği İtfaiye Şefi Mustafa Yazı ile itfaiye ekibi, Gölbaşı İlçesi Koruma, Geliştirme Turizm Dernek Başkanı İsa Ömercan, Okul Müdürü  Ayten Anık, Ögretmenler ile öğrenciler katıldı.

 

          Okulda yangın sireni çalmasıyla birlikte örgenciler okulu boşaltarak bahçeye çıktı. Benzin dökülerek ateş yakılan okul bahçesinde öğrenciler, ögretmenler  ve idareciler  yanan ateşi yangın söndürme tüpü ile söndürdü.

 

        Konuşma yapan  Gölbaşı Gurup İtfaiye Şefi Mustafa Yazı itfaiye teşkilatının kuruluş tarihini anlatarak, “İtfaiye meydana gelen yangınlara müdahale eden, her türlü kaza ve afetlerde can ve mal kurtarma çalışmalarının 24 saat sürdüren bir kamu kuruluşudur. İtfaiyeci, itfaiye hizmetlerinin yürütülmesini sağlayan ekip içerisinde sorumluluk alarak her türlü söndürme kurtarma ve ilk yardım çalışmalarını en kısa zamanda yürütme bilgi ve becereisine sahip nitelikli kişidir.”dedi.

       İtfaiye Eri Atilla Baydar’da yapmış olduğu konuşmada İtfaiye Teşkilatının görevlerini, Yangınların Sebepleri ve Etkilerini anlattı.

       

        İtfaiye Haftası sebebiyle yaptıkları çalışmalar sonucu Göl-Der tarafından İtfaiye ekiplerine plaket verildi. Göl-Der Başkanı İsa Ömercan, Gölbaşı İtfaiye Ekiplerinin bu yıl yangından yangına koştuğunu çok kısıtlı imkanlar dahilinde de fedakarca görev yaptıklarını belirterek, “ İtfaiyeciler, hayatımızın gizli kahramanlardır. Bir yangın olmadığı zaman pek aklımıza gelmiyor ancak, ne zaman yangın olsa ilk arayacağımız itfaiyeceler oluyor. Bu yıl ilçemizde bizzat benimde takip ettiğim en az 70 civarında anız yangını oldu. Bir anız yangını demek toprağın verimin düşmesi, içerisindeki börtü böcek gibi tüm canlıların yok olması demektir. İtfaiye ekipleri yangından yangına koşmuştur. Kendilerine teşekkür ediyorum.” diyerek plaket verdi.

   

caner ~ 14 Haziran 2011, 16:12

[:p)] [;)] [:)] [:D] süper bende babam itfaiyeciydii

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.