Gölbaşı :
z     z
01 Ekim 2010, 12:02
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Mogan ve Eymir Arasındaki Kanal Temizleniyor..

KANAL TEMİZLENİYOR…

 

 

    Mogan Gölü ile Eymir Gölü arasındaki su kanalı temizlenmeye başladı. DSİ sorumluluğunda olan su kanalının bir bölümü geçen yıl Gölbaşı Belediyesi tarafından temizlenmiş,  Belediye Spor Tesisleri alanında kalan bölümü ise DSİ ve Belediye ortak araçlarıyla temizlenmeye başladı.

   

       Kanalın yaklaşık 300 metre uzunluğundaki  bölümünde temezlik çalışmaları  DSİ den gelen bir kepçe  ile Gölbaşı Belediyesi’ne ait  greyder, kepçe ve kamyonlarla temizlenmeye başladı.

 

    Temizlenmeye başlanan kanalın içinde kamışların büyüdüğü, çamur ve mırık oluştuğu, birçok çöplerin toplandığı görülürken etrafına da pis kokular yayıyordu.

 

     Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, temizlenen kanal bölgesinde incelemeler yaparak çalışmaları yerinde gördü. DSİ ile ortak çalışma yapıldığını belirten Başkan Yakup Odabaşı, “ Mogan ile Eymir Gölü’nü bağlayan bu su kanalının temizlenmesi için gereken çalışmaları yapıyoruz. Kanal DSİ sorumluluğunda olduğu için  kurumla ortak çalışma yapmaya karar verdik.  Kanalın temizlenmesiyle birlikte etrafınında düzenlenmesi yapılacak. “dedi.

   Gölbaşı Spor Kulubü Başkanı Mehmet Atak ve İl Genel Meclis Üyesi Halil Yurtseven’de kanal temizleme çalışmalarını inceleyen Başkan Yakup Odabaşı’nın yanında bulundu.

 

    Başkan Yakup Odabaşı daha sonra sezon açlıışını Pazar günü yapacak olan Gölbaşı Belediye Spor Futbol Takımını antreman yaparken  ziyaret etti.

 

      Takım yöneticilerine başarılar dileyen Başkan Yakup Odababaşı, takımdan şampiyonluk beklediğini belirterek, “tüm yönetici ve futbolculara başarılı bir sezon dilerim.”dedi.

 

      Gölbaşı Kulubü Spor Başkanı Mehmet Atak’ta takımın şampiyon olmaması için önemli bir engel göremediklerini belirterek, başkana şampiyonluk sözü verdi.  Pazar günü sezon açılışına tüm futbolseverleri beklediklerini belirten Atak, “Halkımızın desteği bizim için önemlidir. Gölbaşı’nın adını her türlü spor başarıları ile duyurmak istiyoruz.”dedi.

 

KANAL BİTİŞİĞİNE KAÇAK DUVARLAR YAPILMIŞ..

 

    Kanal temizlemeye gelen kepçeler kanal kıyısına bir firma tarafından yapılan istinat duvarı yüzünden çalışamadı. Kanalın sağ ve sol tarafında en az 6 metrelik alan olması gerektiği ve bu alanların SİT alanı olduğu öne sürüldü.

    ANAP eski belediye meclis üyesi, müteahhit  Hasan Kaymak’a ait olan inşaat malzemesi satan firmanın istinat duvarları kanala sıfır olarak çekilmiş, geçiş yollarını kapamış olup,  yasal olmadığı öne sürüldü.

 

    Kaçak yapılan ve kamu alanını işgal eden bu duvar yüzünden temizlik çalışmaları aksarken, yetkililerin bu konu da firma sahibini uyaracakları ve gereken çalışmaları ona göre yapacakları ögrenildi. 

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.