Gölbaşı :
z     z
29 Eylül 2010, 13:58
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Ayşe Ögretmenin Kanser Tedavisi Eğitim Aşkını Engellemedi...

 Bayram Türkmez

 

 

   Gölbaşı Atatürk İlkögretim Okulu’nda 7 yıldan beri görev yapan 18 yıllık ögretmen Ayşe Füsun Akcengiz’in yaptığı fedakarlık milli eğitim camiasında duygulu anlar yaşatıyor.

 

   50 yaşındaki Ayşe Fusün Akcengiz geçen yıl meme kanseri  olduğunu öğrendi.

   Atatürk İlkögretim Okulu’nda Sınıf Ögretmeni olarak görev yapan Akcengiz kemoterapi ve radyoterapi tedavisi görmeye başladı.

 

    Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde sık sık tedaviye giden Ögretmen Ayşe Fusün Akcengiz’in sınıfında dersler boş geçmesin diye yerine öğretmen verilirken,  kendiside Milli Eğitim İlçe  Müdürlüğü’nde görevlendirildi

 

    İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Fakir Öğrencilerin Tesbiti, Devamsızlık Yapan Öğrencilerini Takibi konularda  görev yapmaya başladı.

 

   Zaman içerisindeki tedavinin  kanser tedavisinde  olumlu sonuç verdiği kendisine doktorları tarafından  bildirildi. Kanseri yendiğini düşünen ve çevresini de sevince boğan  Ayşe ögretmen, geçen ay hastane de  yapılan tetkikler sonucu kan değerlerinin tekrar yükseldiğini öğrendi. 

 

     Ayşe Ögretmen hem İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki görevini yapıyor, hem de tedavisine gidip geliyordu. Bu arada Gölbaşı’na bağlı Emirler Mahallesi’nin okul ögretmeni 15 gün rapor alınca okuldaki öğrenciler ögretmensiz kaldı.  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü rapor alıp izine ayrılan Emirler Köyü İlkögretim Okulu Ögretmeni yerine görevlendirilecek bir ögretmen ararken, Ayşe Fusün Akcengiz ögretmen Müdür Ümit Karabulut’un kapısını çalarak, “Müdürüm ben bu okula ögretmen olarak gidebilirim. Çocuklarımızın dersi boş geçmesin.” diyerek 47 km. uzaklıkta olan okula kendi aracı ile gidip gelmeyi teklif eder.

 

      Müdür Ümit Karabulut, Kanser tedavisi gören Ayşe ögretmenden böyle bir zorunluluğu olmadığını söyler ancak Ayşe Ögretmen gönüllü olarak gidebileceğini belirtir.  İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut konuyu Kaymakam Raşit Zengin’e iletir. Kaymakam Zengin’de “en azından kendi aracıyla gidip gelmesin, ulaşım konusunda yardımcı olalım.”diyerek Ayşe Fusün Akcengiz ögretmenin görevlendirilmesine onay verir.

     

     Evli ve  1 çocuk annesi olan ögretmen Ayşe Fusün Akcengiz’in bu davranışı eğitim yöneticileri arasında duygulu anlar yaşanmasına neden olurken,  sağlıklı olduğu halde rapor alanlara, Sudan sebeplere gelmeyenlere,  öğrencilerin derslerinin boş geçmesini umursamayan ögretmenlere ders olarak yansıdı.

 

     Ayşe ögretmen bugün yine biopsi için hastaneye gitti. Temennimiz Ayşe ögretmenin sağlık sorunlarının biran önce ortadan kalkmasıdır.

 

       Bu arada Emirler İlkögretim Okulu’nda görev yaparken 15 günlük  izin kullanan ögretmenin çocuğunun  kanser olduğu,  tedavisi için  rapor aldığı ögrenildi.     

 

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.