Gölbaşı :
z     z
29 Eylül 2010, 12:51
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

TED Projesi'ne ABD Desteği

GENÇ İNOVATİF GİRİŞİMCİLİK PROJESİ’NE

DESTEK SÜRÜYOR

 

 

Türk Eğitim Derneği tarafından geliştirilen Genç İnovatif Girişimcilik Projesi’ne Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçiliği’nin firansman desteği sürüyor.

 

    Proje kapsamında 28 Eylül 2010 tarihinde TED Ankara Koleji İncek Kampüsü’nde bir sergi düzenlendi. ABD Kamu Diplomasisi ve Halkla İlişkiler Müsteşarı Judith Mcdale ve beraberinde Washington ve ABD Büyükelçiliği’nden gelen heyet, lise öğrencilerinin hazırladıkları inovatif projeleri inceleyerek, öğrencilerden bilgi aldılar. Sergide, geçtiğimiz yıl ikincisi gerçekleştirilen ve 9 ilden 28 okulun katıldığı proje çalışmalarından örnekler yer aldı.

 

Müsteşar Judith Mcdale, standları gezdikten sonra genç girişimcilere hitaben bir konuşma yaptı. İki yıl öncesine kadar dünyaca ünlü Discovery Channel’ın şirket başkanı olarak görev yaptığını belirten Müsteşar Mcdale, küçük bir şirketin büyük düşünerek geldiği noktaya Discovery’i örnek verdi. Kurulduğunda 30 personeli ile bir ülkede, tek bir dilde, tek kanaldan yayın yapan Discovery’nin, 20 yıl sonra kendisi görevi bıraktığında, 6000 çalışanı ve 100 tane televizyon şebekesi ile 170 ülkede, 35 dilde yayın yapan bir şirket olduğunu anlattı. Mcdale: “Büyük hayaller kurduğunuzda neler olabileceğini görüyorsunuz. Bu nedenle hepinize büyük düşünmeyi tavsiye ediyorum.” dedi.

 

ABD’li heyet daha sonra TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, TED Ankara Koleji Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sunullah Salırlı, Yönetim Kurulu 2. Başkanı Önder Bülbüloğlu, TED Ankara Koleji Vakfı Genel Müdürü Sevinç Atabay ve “Suyla Gelen Enerji” isimli projeleri ile geçen yıl birinci olan Eyüp Aygar Anadolu Lisesi öğrencileri ile birlikte öğle yemeği yedi.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.