Gölbaşı :
z     z
28 Eylül 2010, 14:23
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Elektrik Telleri Kopunca Yangın Çıktı...

ELEKTRİK TELLERİ KOPUNCA YANGIN ÇIKTI

 

      Gölbaşı Konya Yolu 1. Km. de bulunan Serken Sitesi ile Zihinsel Yetersiz Engellileri Yetiştirtirme Vakfı arasında kalan elektrik tellerinin  koptu. Kopan teller çevredeki otlak alanların yanmasına neden oldu 15 ağaç telef oldu.

 

        Bahçelievler Mahallesi  Zihinsel Yetersiz Engellileri Yetiştirme Vakfı yanındaki trafo patladı. Trafonun patladıktan sonra yanmaya başladı. Tellerin yere düşmesi sonucu ayrıca otlak alanda yangın çıktı ve yaklaşık 15 ağaç telef oldu.

 

    Trafo yangınına Büyükşehir Belediyesi Gölbaşı Gurup Amirliği İtfaiye Ekipleri söndürerek kontrol altına aldı. TEDAŞ İşletme yetkilileri ise tellerin neden koptuğunu anlamak için incelemelere başladı.

   

       Serkent Sitesi Yöneticisi Cemal Kaman, tellerin sürekli koptuğunu belirterek tehlikeye dikkat çekti, Kaman, “Devamlı arıza yapıyordu. 5.defa kabloların kopuşu oldu. Bu teller yerlere düşüyor. Dikenli çit telleri var, onların üzerine kablolar düşse daha büyük tehlike olacak. Neden bu elektrik telleri kopuyor anlayamadık. Teller şaşe yapıyor. Yakın zamanda 4 defa daha oldu. “dedi

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.