Gölbaşı :
z     z
22 Eylül 2010, 17:37
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Bu yıl Kaç Okul Açıldı! Açılışta Kim Ne Konuştu!

     Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl eğitim ve öğretime başlayan Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu bahçesinde, İlköğretim Haftası Programı düzenlendi.
    Gölbaşı Kaymakamı Raşit Zengin, Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, Emniyet Müdürü   Cihangir Kaya,  Daire Başkanları, okul müdürleri ve öğretmenlerin katılımıyla başlayan program, Saygı Duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Ardından  Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut bir konuşma yaptı.
   Konuşmasında, Öğrencilerimize bilgi ve beceri kazandırmayı, çalışan, üreten, araştıran Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda, milli ve manevi değerlere sahip nesiller olarak yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten  Ümit Karabulut: “Gölbaşı Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 27876 öğrenci ile 2010-2011 Eğitim öğretim yılına başladık. Bu yıl 16 derslikli Endüstri Meslek Lisesi, 16 derslikli Sağlık Meslek Lisesi, 40 derslikli TOKİ İlköğretim Okulu, 1 derslikli Karaoğlan İlköğretim Okulu ve 1 derslikli Emirler İlköğretim Okulunu hizmete açtık. Bu okullarımızın faaliyete geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.  İlköğretim çağında olup da okula gitmeyen öğrencimizin bulunmadığını ifade etmek istiyorum. SBS ve ÖSS başarımızın Ankara ve Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu da belirtmeliyim. İçinde program yaptığımız Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu Nisan 2010’da eğitim ve öğretime başlamıştır.” Dedi.
Protokol konuşmaları bölümünde, Belediye Başkanı Yakup Odabaşı yaptıkları konuşmasında, Yeni Eğitim Yılının heyecanını tüm öğrencilerle paylaştıklarını, eğitime desteklerini sürdüreceklerini  ve yeni projelerle daima okulların yanında olacaklarını belirtti.
  İlçe Kaymakamı Raşit Zengin: “Eğitim Öğretim Yılının herkese hayırlı olmasını diliyorum. İlçemiz okullarının açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sevgili öğrenciler, sizler üç kıtada at koşturmuş bir ecdadın torunu, kurtuluş savaşında bir milleti yoktan var eden kahramanların evlatlarısınız. Bu gururla yetişip, dünyayı yönlendirebilecek yerlere geleceğinizi ümit ediyorum. Velilerimiz ve öğretmenlerimizin de çocuklarımızın bu gurur ve idealle yetişmelerinde el ele vererek daha büyük başarılara imza atacağına inanıyorum. Yine öğrencilerimizin sınavlarda gösterdikleri başarılardan dolayı, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.
   Program Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu öğrencilerinin şiir okumasının ardından ront  ve halk oyunları gösterileri ile devam etti.
Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulundaki program TED Koleji öğrencilerinin folklor gösterisi ile son bulurken, Kaymakam Raşit Zengin ve beraberindeki heyet, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmet Binasının açılışına geçti.
 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmet Binasının  açılışında da teşekkür konuşması yapan Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut, yeni hizmet binasının açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek; “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz 1 müdür, 5 Şube Müdürü, 9 Şef, 4 VHKİ, 9 Memur, 2 Hizmetli, 2 Şoför, 2 MEBBİS görevlisi toplam 33 personelle 62 okul, 28 kurum Toplam 90 okul ve kuruma 2100 çalışana ve 28 bin öğrenciye hizmet sunmaktadır. Bundan böyle aynı gayretle yeni binamızda çalışmalarımıza devam edeceğiz.” Dedi.
 
İLÇE MİLLİ EĞİTİM HİZMET BİNASI TÖRENLE AÇILDI
 
 
Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulunda yapılan İlköğretim Haftası Kutlama Programının bitimiyle, Kaymakam Raşit Zengin ve beraberindeki heyet, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmet Binasının açılışına geçti.
 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmet Binasının  açılışında da bir teşekkür konuşması yapan Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut, yeni hizmet binasının açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek; “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz 1 müdür, 5 Şube Müdürü, 9 Şef, 4 VHKİ, 9 Memur, 2 Hizmetli, 2 Şoför, 2 MEBBİS görevlisi toplam 33 personelle 62 okul, 28 kurum Toplam 90 okul ve kuruma 2100 çalışana ve 28 bin öğrenciye hizmet sunmaktadır. Bundan böyle aynı gayretle yeni binamızda çalışmalarımıza devam edeceğiz.” Dedi.
 
İlçe Kaymakamı Raşit Zengin yeni hizmet binasının hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, faaliyete geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek alkışlar arasında kurdeleyi kesti. Ardından heyet binayı gezerek personelle sohbet etti. Açılış programı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verilen ikramlarla son buldu.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.