Gölbaşı :
z     z
22 Eylül 2010, 17:30
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu

   Gölbaşı ilçesinde Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu Atatürk Toplum Eğitim Merkezi açıldı.

  Atatürk Toplum Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Başkanı Mizyel Zorluoğlu, Zübeyde Hanım Aile Yaşam Merkezinde düzenlenen açılış töreninde, merkezin 12 yıldır Balgat Mustafa Kemal Mahallesi'nde faaliyetlerini yürüttüğünü anımsattı.

   Bugüne kadar çok sayıda kadına okuma-yazma öğrettiklerini, meslek kazandırdıklarını anlatan Zorluoğlu, Gölbaşı'nda da bunu başarmak istediklerini söyledi.

Balgat'taki merkezin açıldığı dönemde mahalle sakinlerinin kendilerine mesafeli yaklaştıklarını ancak daha sonra bir aile gibi olduklarını belirten Zorluoğlu, 'Bugün burada da Gölbaşı'ndan çok az katılımcı var. Orada bir aile gibiydik, buraya da sizinle aile olmaya geldik' dedi.

Gölbaşı Belediyesinden semt pazarında kendileri için bir yer tahsis edilmesini istediklerini ifade eden Zorluoğlu, eğitim merkezine gelen kadınların ürettiklerini burada satmayı planladıklarını kaydetti.

Zorluoğlu, 'İş ve meslek sahibi kadın dernekleri olarak talebimiz, kadınları eğitmek ve statülerini değiştirmek. Kadınları eğitip, üretken hale getirmek istiyoruz' diye konuştu.

Törende, Gölbaşı Seğmen ekibi de bir gösteri sundu

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.