Gölbaşı :
z     z
22 Eylül 2010, 14:51
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Yeni Binası Açıldı-

    Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün bağımsız binaya taşınmasının ardından resmi açılış töreni de İlköğretim Haftası Kutlama törenlerinde yapıldı. Kaymakam Raşit Zengin, Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, Emniyet Müdürü Cihangir Kaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut açılı kurdelesini birlikte kesti.

      Açılışta konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün toplam 33 kişiyle, 62 okul, 33 kurum toplam 90 okul ve kuruma 2100 çalışana 28 bin öğrenciye hizmet verdiğini söyledi.  

    Karabulut konuşmasının sonunda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yeni binasına taşınmasında, tadilatında ve araç gereçlerin temini konusunda katkısı bulunan kişi ve kurumlara teşekkür etti.

Gölbaşı Kaymakamı Raşit Zengin ise kurumun daha önce Hükümet Konağında dar bir yerde hizmet verdiğini ifade ederek “Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu yeni binasına taşınınca, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün buradaki prefabrik binada daha iyi hizmet verebileceğini düşündük. İlçe Milli Eğitim Binasının yapımında emeği geçenlere teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

Yapılan konuşmaların ardında açılış kurdelesi kesilirken, Kaymakam Zengin ve beraberindeki heyet İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yeni binasını gezerek incelemelerde bulundu. Açılış törenine katılanlara ise kokteyl verildi...

   İlköğretim Haftası Şölen Havasında Kutlandı

 

Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasına temsilen yapılan ilköğretim haftası kutlamaları Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulunda gerçekleştirildi. Kutlamalar İlköğretim Haftasını şölen havasına çeviren renkli görüntülere de sahne oldu. Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü adına polisler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut'a çiçek sunarken, 5 .sınıf öğrencileri de okula yeni başlayan minik öğrencilere sevginin simgesi olan kırmızı gül verdiler. TED Ankara Koleji öğrencilerinin gösterileri büyülerken, diğer gösteriler ve okunan şiirler ise törene katılanlara zevkli anlar yaşattı. Protokol konuşmalarının uzaması ve sıcaktan bunalan minikler ise çareyi yere oturmakta ve gölge olan yerlere kaçmakta buldu.

SİYASİLER TÖRENE İLGİSİZ KALDI

Yeni eğitim-öğretim döneminin resmi törenleri bugün Cumhuriyet Meydanında yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut Atatürk Anıtına çelenk koydu.  Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulunda yapılan ve Kaymakam Raşit Zengin, Belediye Başkanı Yakup Odabaşı,  Emniyet Müdürü Cihangir Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut ve şube müdürleri, Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Şimşek, CHP İlçe Başkanı Ercan Şimşek, DP İlçe Sekreteri Mehmet Aytekin ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Bölük'ünde hazır bulunduğu törenlerde çeşitli okullardan müdür, yönetici, öğretmen, öğrenci ve veliler de yer aldılar.

74 YENİ DERSLİK KAZANDIRILDI

Saygıduruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut'un, günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti. Karabulut,  yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek “Yeni eğitim öğretim yılında Gölbaşı'na 16 derslikli Endüstri Meslek Lisesi, 16 derslikli Sağlık Meslek Lisesi, 40 derslikli TOKİ İlköğretim Okulu, 1 derslikli Emirler İlköğretim Okulu ve 1 derslikli Karaoğlan İlköğretim Okulu olmak üzere toplamda 74 yeni derslik kazandırılmıştır. İlçemizde resmi-özel okul öncesinde 1454, ilköğretimde 17451, ortaöğretim kurumlarımızda 8971 olmak üzere 27876 öğrenci eğitim öğretime devam etmektedir. ” dedi.

Karabulut Gölbaşı'nın SBS ÖSS sınavlarında başarı ortalamalarının Türkiye ve Ankara üzerinde olduğunu da sözlerine ekledi.

KARABULUT'TAN ESKİ VE YENİ BAŞKANLARA TEŞEKKÜR

Karabulut konuşmasının sonunda Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulunun tahsisinde büyük emeği bulunan Gölbaşı Belediye Eski Başkanı Abdulnasır Haşlak ile arsa sahiplerininin yanı sıra eğitime olan katkılarından dolayı Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı ve Belediye Başkan Yardımcısı Murat Bölük'e teşekkür etti.

 

EĞİTİME KATKIYA DEVAM EDİYORUZ

Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı ise yapmış olduğu konuşmada yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını dileyerek “Gölbaşı Belediyesi olarak imkanlarımız ölçüsünde eğitime destek olmaya devam ediyoruz.Yeni eğitim yılı öncesi öğrencilerimizin temiz okullarda eğitime başlaması için merkezde bulunan tüm okulların temizliği belediyemizce yapılmıştır. İlçede yapım onarım desteği bekleyen tüm ilk ve ortaöğretim kurumlarına da belediye olarak destek olduk. Öğrencilerimize yaz ayında yaz spor okulları açtık. Yaz aylarında öğrencilerimize ücretsiz etüt ve kurslar belediyemizce verildi” dedi.

 

DOĞA İLE İÇ İÇE EĞİTİM MODELİ

Başkan Odabaşı eğitimle ilgili Gölbaşında ilk defa uygulanabilecek bir projeleri olduğunu ifade ederek “Gölbaşı Belediyesi olarak Doğa ile iç içe bir eğitim modeli planlıyoruz. Daha öncesi çilek yetiştirmek için düşündüğümüz arsa üzerinde bir doğa okulu yapmak istiyoruz. Bu okulun içerisinde öğrenciler taze sebze meyve yetiştirebilme imkanına sahip olacaklar. Okul içinde toplu zeka teknikleri, doğa şenlikleri, akıllı tahta, ekolojik sınıf, binicilik dersleri ve sosyal sorumluluk projeleri olacak.” Diyerek bu projenin uygulanmasında bürokratlardan destek istedi.

 

YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN

Gölbaşı Kaymakamı Raşit Zengin ise yeni eğitim öğretim yılının hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak “Eğitime katkılarından dolayı Gölbaşı Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ediyorum. Tören yaptığımız Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulunun yapımında emeği geçenlere, katkısı bulunan kurum ve hayırseverlere teşekkür ediyorum.” diyerek öğrenci veli ve öğretmenlere tavsiyelerde bulundu.

 

Yapılan konuşmaların ardından, öğrencilerin sunduğu gösterilen ardından tören sona erdi.

  haber ve fotoğraflar : www.golbasitaraf.com changeTarget(document.getElementById("news_content"))

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.