Gölbaşı :
z     z
20 Eylül 2010, 12:20
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Kaymakam Raşit Zengin Zil Çaldı, Ders Başladı...

      GÖLBAŞI’NDA 28 BİN 392 ÖGRENCİ EĞİTİME BAŞLADI..

     KAYMAKAM  RAŞİT ZENGİN DERS ZİLİ ÇALARAK EĞİTİM ÖGRETİM YILININ AÇILIŞINI BAŞLATTI..

 

 

 

      2010-2011 Eğitim Ögretim yılı açıldı. Gölbaşı’nda 63 resmi ve özel okulda 28 bin 392 ögrenci Eğitim Ögretime başladı.  Kaymakam Raşit Zengin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut  TOKİ Şehit Bülent Göçer İlkögretim Okulu’ndaki açılışa katıldı.  Turizm ve Ticaret Genel Müdürü Murat Bey Balta’da Gölbaşı’nda Turizm ve Ticaret Meslek Okulu’ndaki açılışa katıldı.  Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğündeki Şube Müdürleri de değişik okullara giderek açılış yaptı.

     Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek  Nesibe Aydın Özel Okulları’ndaydı.  

     88 bin 480 resmi nüfusu olan Gölbaşı’nda okula başlayan 28 bin 392 ögrencinin sesleriyle okullarda başta olmak üzere yaşamın her alanında hareketlilik oldu.

 

      Gölbaşı Kaymakamı Raşit Zengin yapmış olduğu konuşmada,  Eğitim ve Ögretimin Önemine değinerek,  “Törende konuşan Gölbaşı Kaymakamı Raşit Zengin yeni eğitim öğretim yılında öğretmen ve öğrencilere başarı dileklerinde bulunarak “ Yeni eğitim öğretim yılı vatanımıza, milletimize, ilçemize öğretmen, öğrenci, veli ve okul idarecilerimize hayırlı uğurlu olsun. Sevgili öğrenciler 3 ay gibi uzun süren bir tatilden sonra tekrar okulunuza arkadaşlarınıza ve öğretmenlerinize kavuştunuz. Hepinizin heyecanı gözlerinizden anlaşılıyor.      

    Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı vatanına milletine, Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı bir fert olarak yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Okulların yapımında ve eğitimine desteğine esirgemeyen hükümetimize, bakanlığımıza, sayın valiliğimize, belediye başkanlarımıza, il genel ve belediye meclis üyelerimize ve aynı zamanda bütün hayırseverlerimize minnet ve şükran dileklerimi iletiyorum. Öğrencilerimizin iyi bir şekilde okumasını, iyi bir yere gelmesini en az sizler kadar düşünüyoruz”dedi.

 

          Konuşmasını bitiren Kaymakam Raşit Zengin’in yanına gelen 2.sınıf öğrenciler öğrenci andını tüm öğrencilere okuttu.  Kaymakam Raşit Zengin  okulun ders başlama zilini çalmasıyla birlikte öğrenciler okuldaki sınıflarına girdi.

      Birçok ögrenci velisi de çocuklarının okula başlama töreninde bulundu.   

  MURAT BEY BALTA TURİZM VE TİCARET LİSESİ’NDE AÇILIŞTAYDI..

ÖGRETMENLERE, VELİLERE, ÖGRENCİLERE NASİHAT VERDİ…

 

      Turizm ve Ticaret Öğretimi Genel Müdürü Murat Bey Balta, Gölbaşı Turizm ve Ticaret  Meslek Okulu’nda açılışa katıldı.  Okulun yapımından buyana verdiği destek için teşekkür eden okul yöneticileri Murat Bey Balta’ya  plaket verdi.

 

    Murat Bey Balta yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi. “ Sadece Türkiye de fırsatları değil, dünyadaki fırsatları değerlendirecek  bütün imkanlara sahipsiniz. Büyük Önder Mustafa  Kemal Atatürk ün hedeflerine ulaşmak istiyorsanız durmadan, yorulmadan çalışmanız gerekiyor. Bunun yanında sadece bilgiyle değil, sosyal donatı olarakta yetişmenizi istiyoruz.  Özellikle Avrupa Birliği Projelerinde sizinde yer almanızı istiyoruz.   Ögrenmeyen genç olduğuna inanmıyoruz. Yeterki azimle, gayretle çalışalım. Biz burada hizmet sektörüne iş gücü yetiştiriyoruz. Ticaret Turizm Sektörün en güçlü elemanı olarak yetişin ki, yarın sektör sizi alsın. Sadece Türkiye nin fırsatlarını değil, dünyanın fırsatlarını düşünün.  Bu yıl staj eğitimi bu okulda da başlıyor. Bazı çocuklarımızın yurt dışında staj yapması için biz gereğini yapacağız, sizde gereğini yapın.”dedi.

     Murat Bey Balta Veliler için, “Sadece çocuklarınızı okula göndermek yetmiyor, çocuklarınızın başarılarını da yakından takip etmelisiniz.”diyerek,  Ögretmenlere de mesaj verdi. “ Bu yavrular bize emanet edilmiş yavrulardır. Bu yavruları geleceğe güçlü şekilde hazırlayın. Devlet olarak biz her zaman yanınızda olacağız”. diyerek kendi yaşamından örnek verdi.

SAĞLIK MESLEK LİSESİ YENİ BİNASINA TAŞINIYOR.. TOKİ DE YENİ BİR OKUL DAHA AÇILIYOR..

 

     Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut, Eğitim ve Ögretimin önemine değinerek, “   İlçemizde Eğitim Ögretim Başarısı hergeçen gün yükseliyor.  Bu yıl Sağlık Meslek Lisesi yeni binasına taşınıyor. Sağlık Meslek Lisesi’nden boşalan dersliklere İmam Hatip Lisesi yerleşecek.  Gölbaşı sürekli göç alıyor. Dolayısıyla Eğitim ihtiyaçları da sürekli değişiyor. Bu yeni dönemde İlçemiz okullarında sorun yoktur.”diyerek eğitim ögretim hakkında bilgiler verdi.

 

BU YIL 28 BİN 392 ÖGRENCİ EĞİTİM ÖGRETİME BAŞLADI..

KADROLARI  GÖLBAŞI’NDA ANCAK KENDİLERİ BAŞKA YERDE GÖREVLİ 28 ÖGRETMEN VAR..

 

    Gölbaşı’nda 63 Resmi ve Özel İlkögretim ve Ortaögretim Okulu’nda 28 bin 392 ögrenci eğitim ögretime başladı. 18 bin 958 ögrenci Resmi Okullarda, 8434 Ögrenci Özel Okullarda örgenci bulunmaktaşıdır.  Ögretmen açığının az olduğu Gölbaşı okullarında  ilçede kadrolu olupta ilçe dışında görevli 28 ögretmen bulunuyor. Diğer taraftan bu yıl ihtiyaca göre 74 sözleşmeli ögretmen göreve başlatıldı.

 

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.