Gölbaşı :
z     z
19 Eylül 2010, 12:23
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gazileri Anma Törenine Katılım Azdı...

        Gazileri Anma Törenine Katılım Azdı, Meclis Üyeleri de yoktu..

    Gazileri anmak için yapılan tören Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başladı. Anma programına Kaymakam Raşit Zengin, Garnizon Komutanı Yzb. Erdal Özköroğlu, Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Tuncer, AKP İlçe Başkanı Ramazan Şimşek, CHP İlçe Başkanı Ercan Şimşek, İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Deveci,  DP İlçe Başkanı Mümtaz Sarıtaş, DSP İlçe Başkanı Abdullah Teceren,    Göl-Der Başkanı İsa Ömercan, Ziraat Odası Başkanı Sadullah Karaaslan, Sanayi Sitesi Kooparatif Başkanı Mehmet Aktay, Parti Teşkilatları ve Sivil Toplum Örgüt Temsilcileri Yönetim Kurulu Üyeleri, Emniyet ve Jandarma Personeli, Kaymakamlık birim müdürleri ile bazı gazi ve  şehit yakınları katıldı.

   

Gölbaşı Garnizon Komutanı Yzb. Erdal Özköroğlu günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Yapmış olduğu konuşma da şunları söyledi.

 

 Bugün,  “Hürriyet ve İstiklal Benim Karekterimdir” diyerek  milli mücadeleyi başlatan devletimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e 19 eylül 1921 de Sakarya meydan muharebesinden sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi   tarafından gazilik ünvanı verildiği ve ülkemizde gaziler günü olarak kutlanmasına karar verilen gündür. Bu karar devletimizin ve milletimizin gazilerimize verdiği önemi, onlara duyulan  minnet ve şükran duygularının ifadesidir.

 

     Ülkemiz toprakları bulunduğu bölge  ve staretejik  konumu itibarıyla tarih boyunca daima düşmanların hedefi haline gelmiştir. Yüzyıllarca bağımsız ve hür yaşamış olan Türk Milleti canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını hedef alan her saldırıyı binlerce şehit verme ve gazi olma pahasına korumasını bilmiştir. Dün,  Çanakkale’de,  Dumlupınar’da,  Sakarya’da Kore’ de,  Kıbrıs’ta  vatanın müdafası ve dünya barışı için savaşan  kahraman evlatlarımız bugün ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmak için fırsat arayan dış güçlerin desteklediği terör örgütlerine karşı mücadele yürütmektedir. Bu mücadelede yüzlerce evladımız şehitlik mertebesine ulaşırken, yüzlerceside gazilik ünvanına kavuşmaktadır. “dedi.

 

Törenden Notlar:

 

-Katılım Şehitleri Anma Günü’ndeki katılımdan daha azdı..

-Birçok sivil toplum örgüt başkanı törene temsilci görevlendirmişti.

-MHP İlçe Başkanı Selçuk Dağdelener’in temsilci görevlendirmesi  dikkat çekti.

-Belediye Meclis Üyesinin hiçbirin törene katılmadığı görüldü.

-İl Genel Meclis Üyelerinden Sadece Mehmet Deveci törene katıldı.

-İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut ve Şube Müdürlerinin hepsi  törende hazır bulundu.

-Sağlık Gurup ve Polikiliniklerinden hiçbir temsilci yoktu..

-Oda Başkanlarından Sadece Sadullah Karaaslan vardı..

- Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Tuncer’in güleç yüzü tören alına pozitif yansıyordu..

-Törenden sonra protokol Anadolu Sofrası’nda çay içti

-Ögrenciler günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu.

-Karakollarda görevli astsubaylar ve polisler tören alanındaydı.

      

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.