Gölbaşı :
z     z
18 Eylül 2010, 22:02
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Bala Yatırımcıları Bekliyor.Bala'da İlk Emlak Bürosu Törenle Açıldı...

   Ankara Bala’da  Emlak Bürosu açılışına katılan Bala Belediye Başkanı İbrahim Gürbüz yatırımcıları Bala’ya davet ederek, “Her türlü desteği vermeye hazırız. İlçemize gelecek yatırımcılara Belediye olarak elimizden gelen hertürlü desteği vereceğiz.” dedi. Gölbaşı Eski Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak’ta “Bala Göç alırsa gelişir.”dedi. Bala Emlak Sahibi Salih Altıntop, "Bala değişecek, gelişecek"dedi.

 

    Bala’nın ilk emlak bürosu faaliyete başladı.  Açılışa, Bala Belediye Başkanı İbrahim Gürbüz, Gölbaşı Eski Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak,  Tüm Emlakçılar Odası Gölbaşı  Temsilcisi Servet Çimen, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Örgüt Temsilcileri, Gölbaşılı  Emlakçılar ile Balalı vatandaşlar katıldı.

 

    Salih ve Koray Altıntop’un sahibi olduğu emlak bürosunun açılışına katılan Bala Belediye Başkanı İbrahim Gürbüz, tüm yatırımcıları Bala’ya davet ederek her türlü desteğin verileceğini belirtti. İbrahim Gürbüz şöyle konuştu. “Şimdi imar çalışmalarımız var. Bala da altyapı çalışmalarımız var.  Görevimiz itibarıyla müteşebbis insanlarımıza Bala’ya gelin altyapı hizmetlerini, imar hizmetlerini sunalım demiştik. Bize talep ettikleri hizmetleri sunacağız. Biz, Bala’ya her türlü yatırım yapacak hemşerilerimize, yatırımcılarımıza ayrım yapmaksızın kim olursa olsun her türlü hizmeti sunacağız. Bala’ya yatırım yapan her kim olursa olsun yanında olacağız.”dedi.

    

      Gölbaşı Belediye Başkanı A. Nasır Haşlak ise gazetemize yaptığı açıklama da, göç almayan yerleşim alanlarının kendi içindeki gücü kadar geliştiğini, dışarıdan göç alınmasıyla ancak tam gelişme yaşandığını belirtti. Haşlak şöyle konuştu. “Bala halen gelişmemiş. Nasıl gelişecek. Bala göç almadığı için gelişmemiş. Bakın göç alan yerler gelişmiş. Gölbaşımız ile buranın arasında kıyaslanamayacak kadar fark var. Yatırım teşvik edilerek beldeler gelişir. Göçler,  bulunduğu yerlere itici güçtür. Bunun örnekleri çoktur. Göç alan yerler gelişmiştir, göç almayan yerler gelişmemiştir. Onun için Bala’nın da  gelişmesi için göç alması lazım, teşvik edilmesi lazım.”dedi

 

       Bala Emlak Ofisi sahiplerinden Salih Altıntop, amaçlarının Bala’yı geliştirmek olduğunu belirterek, “ Gölbaşılı emlakçılarımızla birlikte Bala’nın gelişmesi yönünde çalışmalar yapacağız. Bala’nın cazibesini anlatacağız, ister ev için, isterse yatırım için talepler olursa cazip şartlarda karşılayacağız. Amacımız, Bala’ya gelecek yatırımcılara ve hemşerilerimize yardımcı olarak, ilçenin gelişmesinde katkı sağlamaktır. Bala değişecek, gelişecek”dedi

 

       Gölbaşı’ndan açılışa katılan yaklaşık 15 emlakçı ise Bala’nın arazilerinin gelecekte değerleneceğini belirttiler.  Açılışa katılan davetlilere kazanlarda pişirilen Et,  Pilav, Ayran, Üzüm ve Kavun  ikram edildi.

 

    

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.