Gölbaşı :
z     z
16 Eylül 2010, 20:47
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Ankara Amatör Futbol Takımları Fikstürü Gölbaşı'nda Belirlendi...

     ANKARA AMATÖR FUTBOL TAKIMLARI FİKSTÜRÜ ÇEKİLDİ..

 

 

Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Ankara Futbol İl Temsilciliği Amatör Süper liğ ve 1. Amatör Küme Fikstürü çekildi.

 

    Gölbaşı Akalın Sosyal Tesisleri’nde yapılan Fikstür çekimi toplantısına Ankara Amatör Spor Kulüpleri Fedarasyon Başkanı Hüseyin Ar,  Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can,  Hakem Atama Komisyon Başkanı Seyfi Gözaydın,  Futbol İl Temsilcisi Mustafa Yıldız, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Ankara Şubesi Temsilcisi Hameş Şentürk, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Zeki Atlı, Spor Kulubü Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

 

    Açılış Konuşmasını yapan  Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Hüseyin Ar, 2010-2011 futbol sezonunun 2 Ekim 2010 tarihinde başlayacağını belirterek,  yeni dönemde tüm takımlara başarılar diledi.  Futbol İl Temsilcisi Mustafa Yıldız tarafından Ankara 1. Amatör Küme Liğinde uygulanacak esaslarında anlatıldığı toplantıda Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı ve Çamlıdere Belediye Başkanı Caner Can’da birer konuşma yaparak spora olan desteklerinin devam edeceğini belirtti.

 

     Divan Başkanlığı da yapan  Federasyon Başkanı Hüseyin Ar yapmış olduğu konuşma da şöyle konuştu. “ Sayın Valimiz amatör spora destek vereceğini vaat etti. Öncelikle sayın valimize ve spora destek veren yerel yönetimlere teşekkür ediyorum. Dünya da en güzel yatırım, insana yapılan yatırımdır bu da spordur. Bölgesel amatör lig bizi yakından ilgilendiriyor. Futbol Fedarasyonu üyeleri uygulamayı bize tebliğ ettiler. Biz de  Sizlerin desteğiyle bu işlemleri gerçekleştireceğiz.   Biliyorsunuz Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfedarasyonunun 30. yıl kuruluşu vardı. Bu sene birçok etkinlikler yapıyoruz. 30.  yıl Kupası için Turnuva düzenleyeceğiz. ..Federasyonumuzun Kızılay da da yeni binası var Futbol Fedarasyonundan aldığımız destekle 240 Milyar lira ya sizin desteklerinizle orayı da satın aldık.”dedi. 

   Daha sonra 2010-2011 sezonu Ankara Amatör Süper Liğ’de 14 Takımın, Ankara 1. amatör kümesinde ise 45 takımın fikstürü çekildi.

     Amatör Süper liğ’de sıralama şöyle oldu. 1-Yeni Haymana Spor, 2. Emniyet Spor, 3. K.Kuvvetler Gücü, 4. Çubuk Spor, 5. Jandarma Gücü, 6. Keçiören Bağlum Spor, 7. Yapı Spor, 8. Ostim Spor, 9. Polatlı Spor, 10. D.Karadeniz Gücü, 11. Yurt Kur Spor, 12. DSİ Spor, 13.Kazan Bel. Spor. 14. TKİ Spor olarak sıralandı.

 

   Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı ve Çamlıdere Belediye Başkanı Caner Can’da yapmış olduğu konuşmalarla spora desteklerinin devam edeceğini belirtti.   Gölbaşı Belediye Spor A Takımının kurasını Belediye BAşkanı Yakup Odabaşı çekti. Başkan Odabaşı tüm takımlara başarılar dileyerek, spora desteğinin süreceğini belirtti. Gölbaşı Spor Kulubü Başkanı Mehmet Atak kuralar çekildikten sonra "Kesin olarak bu guruptan çıkarız. Hem iddia ediyorum, hem de söz veriyorum."dedi.

   Akalın Sosyal tesislerinin işletmecisi Aykut Akalın Başkanı olduğu Güneş Spor adına çekiliş yaparken, As Başkan Recep Ertan'da hazır bulundu.

   1.Amatör Küme’de 5 gurupta 45 takım yarışacak.

     Gölbaşı Belediye Spor 3 ncü Gurup’ta yerini aldı. 3. Gurup sıralaması şöyle.  Şerefli Koçhisar, Gölbaşı Belediye Spor, Yeni Yol Spor, Site Zafer Spor, Aydınlıkevler Spor, D.L.H. Spor, Çay Yolu Spor, Etlik Spor, Armada Başkent Spor,

    2.Gurup Sıralaması Şöyle: Beypazarı Bld. Spor, Çubuk Gençlik Spor, Yenimahalle Beld. ,Köprülü Bahçeli Spor, Yenidoğan Spor, Balgat Spor, KAM Spor, D.Tiyatroları, Dışişleri Bakanlığı,

     1.Gurup Sıralaması Şöyle; Çamlıdere Spor,  Elmadağ Bld. Hasanoğlan, Orman Spor, Çankaya Gençlik, Tarım Kredi Spor, Mamak Spor, Eryaman Spor, Çımar Spor, SHÇEK Spor,

    4.Gurup Sıralaması Şöyle:  K.Hamam Bel. Spor, Lalalah Bel. Spor,  Y.Altındağ Bel.Spor, Güneş Spor, Kayaş Spor, Solfasol Spor, TİGEM Spor, Rize Çay Spor, İstatistik Spor,

     5.Gurup Sıralaması Şöyle : Kalecik Spor, Ayaş Spor, Etimesgut Bel. Spor, Et Balık Spor, Ank .Üniversitesi Spor, Mülkiye Spor, Şentepe Spor, Turizm Spor, Yenimahalle Spor.

 

    2010 – 2011 Futbol sezonunda 1. Amatör Küme müsabakaları 45 takımın katılımıyla  9 takımlı 5 grupta oynanacak. Müsabakalar 2 Ekim 2010 tarihinde Başlayacak.

       

saim ~ 17 Nisan 2012, 14:33

merhaba ismim baris fransanin parise bagli alt yapisinda bi takimda futbol oynuyorum bu yil tùrkùyeye yerlesecegimiz icin orda futboluma devam etmek istiyorum U18de oynuyorum orta sahanin saginda ve 10 numarada oyniyabiliyorum 3 yildir futbol oynuyorum ve herzaman ilk 11 de oynuyorum ve 90 dakika boyunca Oyundan cikmadim bu ana kadar onun icin bu yil turkuyeye gelirsem bana yardimci olursunuz diye duydum teyzem dayimlar ankarada oturyo onlar bana tavsiye etti onun icin bende bu yazz tatilinde gelip oraya kagit olmak istiyorum .. hem sag ayagimi hem sol ayagimi etkili kullanan biriyim.. Lisansim elimde yani ben kendim cikisimi istedim kùlùpten onlarda birakmak istemediler ama babam israr edince biraktilar yani turkuyede futboluma devam etmek istiyorum ve futbolu asla birakmam hepte devam edicem.. 2011de Lille takiminda teste girdim ve secildim ama 2 haftalik sakatlik gecirdigim icin babam beni ordan aldii ve bizde bu yil turkuyeye yerlesicez orda devam etmek istiyorum cevabinizi en yakin zamanda bekliyorum\r\n\r\n SAYGILARIMLA....

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.