Gölbaşı :
z     z
15 Eylül 2010, 13:50
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Hafriyatçıları Elinizle Koymuş Gibi Bulacaksınız..

 Belediye Hafriyatçıları Bir araya Toplayacak..

 

    Gölbaşı Belediyesi ilçede  faaliyet gösteren hafriyatçıları bir araya toplamak için çalışmalara başladı. Sanayi Sitesi  bölgesinde 20 dönüm arazide  hafriyatçılara  yer tahsisi için çalışmalara başlayıp, altyapı sorununu çözmeye çalışıyor..

 

            Gölbaşı Sanayi  Sitesi girişinde bulunan 20 hafriyat işletmecisi  Gölbaşı Belediyesi  tarafından yeni bir yere taşınacak.  Belediye Meclisi’nde alınan karar gereği  hafriyatçılara 20 dönümlük bir alan tahsis edildi

 

       Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, "20 dönümlük alanda yaklaşık 20 hafriyatçının  bir arada bulunması  ve dışarıdan korsan hafriyatçıların önüne geçilmesi hafriyatçıların dağınıklığının giderilmesi amaçlanlanıyor."dedi

 

     Proje kapsamında Gölbaşı Belediyesi’nin  Sanayi Sitesi’nin başka bir bölgesinde tahsis ettiği arazide  elektrik kanalizasyon gibi altyapı  çalışmalarının tamamlanması ile birlikte hafriyatçılar taşınacak.

         Diğer taraftan Sanayi Sitesi girişinde bulunan hafriyat işletmecilerinin  yüksek gerilim hattının geçtiği alanlarda işgalci olarak faaliyet göstermeleri  ayrıca tehlike oluşturduğu belirtildi.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.