Gölbaşı :
z     z
15 Eylül 2010, 11:58
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Sanayi Sitesi Yeni Yerini Bekliyor...

GÖLBAŞI SANAYİ SİTESİ YENİ YERİNİ BEKLİYOR

 

 

      Gölbaşı Konya Yolu ile Eymir Gölü arasında bulunan  Oto Sanayi Sitesi için Konya Yolu Oğulbey Bölgesi’nde  yaklaşık 500 dönüm arazi tahsis edildi.  Sanayi Sitesi’nin 1/25 000 lik planla yeri tesbit edilmiş olup, 1/5000 lik planların yapılması bekleniyor. Belediye ile yapılacak ortak projeyle  Gölbaşı’na büyük  bir sanayi sitesi kazandırılmak hedefleniyor.

 

      Bu konuda açıklama yapan Gölbaşı Sanayi Sitesi Eski Başkanı ve Gölbaşı Sanayi Sitesi Kooparatif Başkanı Mehmet Aktay, Gölbaşı’nın servislerle yarışabilecek bir sanayi sitesine ihtiyacı olduğunu belirterek, tüm yetkili ve ilgililerin çözüm için çalıştığını belirtti.

     Mehmet Aktay şunları söyledi.  “ Konya Yolu Oğulbey tarafından yaklaşık 500 dönüm arazi plan üzerinde tesbit edildi. Buranın 5 binlik planları yapılacak.    Büyüşehir Belediyesi tarafından taşınması planlanan 2. el oto galerilerinin satış bölgesine de  yaklaşık 5 km. uzaklıkta olmasıda bir avantaj olarak görüyoruz.  Planlar  Büyükşehir ve ÖÇKK den onaylanacka.  Önümüzdeki süreçte ne olur, nasıl zorluklar çıkar bilemiyoruz tabi, bütün ilgililerin ve yetkililerin bu konuyu takip ettiğini biliyoruz.

 

   Buradaki amaç,  Gölbaşı’nda yüzlerce oto yetkili/özel  servisi  olabilir ancak mevcut sanayi sitesinde alanlar küçük olduğu için  servislerin fiziki yapısı için  uygun değil. Onun içinde birçok oto sahibi başka sanayilere bakım onarım için gidiyor. Bu durum hem zaman hem  para,  Hem de buradaki esnafımızın kaybı demektir.  Burada şu anda 600 kişi ekmek yiyor, yeni yerleşim alanında sanayi kurulursa yaklaşık en az 2 bin kişi  istihdama katkı sağlayacağını düşünüyoruz.  Bu konularda Gölbaşı Belediye Başkanımız Sayın Yakup Odabaşı’da sıcak bakıyor. Geçmiş yönetimdeki Belediye Başkanlarımızda sıcak bakıp , destek vermişti. İktidar Partisi, Muhalefet Parti temsilcileri de bu konuya sıcak bakıyor ve çözülmesi için bize destek veriyorlar. “dedi.

 

 

Can Kaman ~ 01 Şubat 2012, 20:05

[B]http://baskentotomativankara.tr.gg/ bekleriz muz 15 tl sılgıler incirlerde kampanya yağ degişimleri ücretsiz saygılar adress golbaşı sanay siyesi.[/B] [:)] [:)]

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.