Gölbaşı :
z     z
13 Eylül 2010, 18:59
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Hangi Mahalleler'de Evet Çıktı!..Ramazan Şimşek Niye Ağladı!

    

    Gölbaşı'nda siyasilerin köyleri demokrasi sınavı verdi. 

     Anayasa değişikliğini öngören referandum oylaması Gölbaşı'nda da ilginç sonuçlar çıkmasına neden oldu. İlçede farklı partilerde siyaset yapan kişilerin köylerinde çıkan oylar ise bazılarını şaşırttı. İşte siyasiler ve köylerinden çıkan oylar.  

 

KARAALİ

MHP İl Genel Meclis Üyesi Aydın Gülhan ve Ak Parti'den Belediye Başkan Aday Adayı olan ve şu anda Turizm Ticaret Genel Müdürü olan Murat Bey Balta'nın köyü Karaali'de 358 kişi “evet” derken, 155 kişi ise “hayır” dedi.

KARAOĞLAN

MHP Belediye Meclis Üyesi ve Gölbaşı Belediyespor Kulübü Başkanı Mehmet Atak'ın köyü Karaoğlan'da, 203 kişi “evet” derken, 277 kişi ise “hayır” dedi.

BEZİRHANE

Melih Gökçek'in sağ kolu olan Ak Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hakan Han Özcan'ın köyü Bezirhane'de 479 kişi “evet” derken, 90 kişide “hayır” dedi.

KARAGEDİK

Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Necip Güler'in beldesi olan Karagedik'te 1321 kişi “evet” derken, 133 kişide “hayır” dedi.

VELİHİMMETLİ

MHP Belediye Meclis Üyesi Sami Özdemir'in köyü Velihimmetli'de 305 kişi “evet” derken, 92 kişide “hayır” dedi.

MAHMATLI

MHP İl Genel Meclis Üyesi Fehmi Kandemir'in köyü Mahmatlı'da 24 kişi "evet" derken, 56 kişi'de "hayır" dedi.

GÖKÇEHÖYÜK

Eski il genel meclis üyesi Mecit Türkay ve MHP Belediye Meclis Üyesi Hamit Mermer'in köyü Gökçehöyük'te 499 kişi “evet” derken, 602 kişi ise “hayır” dedi.

OYACA

Eski belediye başkanı ve belediye meclis üyesi Duran Özkan'ın memleketi Oyaca'da 838 kişi “evet” derken, 349 kişi ise “hayır” dedi

DİKİLİTAŞ

Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Hayati Çal'ın köyü Dikilitaş'ta 294 kişi “evet” derken, 70 kişide “hayır” dedi.

SELAMETLİ

Eski belediye başkanı ve MHP Belediye Meclis Üyesi Benli Nalbant'ın beldesi Selametli'de 609 kişi “evet” derken, 132 kişide “hayır” dedi.

TULUMTAŞ

Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı ve MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Selçuk Dağdelener köyü olan Tulumtaş'ta 242 kişi “evet” derken, 190 kişi ise “hayır” dedi.

HACILAR

BBP İl Genel Meclis Üyesi adayı Gökhan Koçak ile MHP eski ilçe başkanı ve eski belediye başkan yardımcısı Necati Koçak'ın köyü Hacılar'da 227 kişi “evet” derken, 257 kişi ise “hayır” dedi.

YAVRUCUK

Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Şimşek ve CHP'li Bayram Duman'ın köyü Yavrucuk'ta 166 kişi “evet” derken, 71 kişi ise “hayır” dedi.

YAĞLIPINAR

MHP Belediye Meclis Üyesi Yüksel Özbek'in köyü Yağlıpınar'da, 124 kişi “evet” derken, 65 kişide “hayır” dedi.

YURTBEYİ

Yerel seçimlerde Ak Parti meclis üyesi adayı olan Mehmet Aktay'ın köyü Gerder'de, 258 kişi “evet” derken, 147 kişi ise “hayır” dedi.

Gölbaşı merkezde Artvinli seçmenlerin yoğun olarak bulunduğu sandıklardan “hayır” oyu fazla çıkarken, Bayburtlu seçmenlerin oy kullandığı sandıklardan “evet” oyunun çok olduğu görüldü.

EMİRLER

Yerel seçimlerde Ak Parti aday adayı olan Önder Akdoğan'ın köyü Emirler'de 321 kişi "evet" derken 24 kişide "hayır" dedi

         Türkiye’nin merakla beklediği referandum oylaması sona erdi. Oylama süresinin bitmesi ve sandıkların açılmasının ardından partililerde meraklı bir bekleyiş başladı. Türkiye genelinde olduğu gibi Gölbaşı’nda da partililer sonuçları heyecanla bekledi.

 AKP İlçe Başkanı Ramazan Şimşek de referandum ile ilgili sonuçları ilçe başkanlığında meclis üyeleri ve partililerle birlikte takip etti. Sonuçların yavaş yavaş netleşmesi ve ‘EVET’ oylarının fazla çıkması ile birlikte AKP İlçe Teşkilatı adeta bir bayram havasına büründü.

  GÖZYAŞLARINI TUTAMADI  

AKP İlçe Başkanı Ramazan Şimşek, sonuçların yavaş yavaş netleşmesinin ardından partililere seslendi. İlçe binasında partililere seslenen Şimşek “Bu bir halk oylamasıydı. Ülkemiz ve demokrasi için çok önemliydi. Hepinize çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşması esnasında duygularına hakim olamayan Şimşek, gözyaşlarına boğuldu. Şimşek’in ağladığını gören Afife Şimşek’te oğluna sarılarak ağladı. Partililer ise Şimşek’e tezahüratlarla destek verdi. AKP Gençlik Kolları üyeleri ve ilçe teşkilatına gelen partililer ‘Ramazan Başkan’ sözleri ile tezahürat ederek Şimşek’i uzun süre alkışladılar.

AKP İlçe Başkanı Ramazan Şimşek konuşmasına daha fazla devam edemedi ve sözü AKP İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Çiftçi’ye bıraktı.

  “SONUÇLAR DÜŞMAN ÇATLATIR”  

Seçim sonuçlarının geçici olarak açıklanmasından sonra Ankara İl Yönetim Kurulu üyesi Ali Çiftçi ise partililere teşekkür ederek, kazanılan zaferin yeni sivil anayasanın önünü açacağını söyledi. İlçe Teşkilatının başarılı bir yönetim sergilediği söyleyen Çiftçi, “Verdiğimiz emeklerin karşılığını hep birlikte gördük. Bu sonuçlar düşman çatlatır.” dedi.
           Teşekkür konuşmaları sonrası İlçe Başkanı Ramazan Şimşek, referandum zaferinin tebriklerini kabul etti.

  AKP’Lİ GENÇLER TEK YÜREK OLDU  

            Referandum süresi boyunca gece gündüz çalışan AKP gençlerin de mutlulukları gözlerinden okundu. Gençler hem başkanlarını hem de uzun bir maratonun ardından alınan mutlu sonucu alkış tutarak kutladılar.

AKP Gençlik Kolları üyeleri, İlçe başkanı Ramazan Şimşek’in yanı sıra AKP Gençlik Kolları Başkanı Emre Şen’i ve Kadın Kolları Başkanı Elif Özer’i de tezahüratlar eşliğinde uzun süre alkışladılar.

Haber ve Fotoğraf : www.golbasinethaber.com                                 www.golbasitaraf.com
function adjustTextSize(nSize) { nSize = dSize + nSize; if (nSize>24) nSize=24; if (nSize

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.