Gölbaşı :
z     z
13 Eylül 2010, 17:49
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Akıllılar mı Kazandı? - Ferruh Sidar

AKILLILAR MI KAZANDI?
 
 
Evet, Egemen Bağış ve onun gibi düşünenler açısından akıllılar kazandı. Başbakan açısından ise; darbeciler, PKK yandaşları ve laikler kaybetti. Başka bir söyleyişle, ülkenin neredeyse yarısı akılsız ve darbe yanlısı çıktı.
 
Aziz Nesin, “bu ülkenin yüzde altmışı aptal,” dediğinde yoğun tepkiler almıştı. Hollandalı parlamenterden ikide bir fırça yiyen Baş müzakerecimizin evet’çilere “akılsızlar” vurgusu ise birkaç cılız çıkışla geçiştirildi.  Yüzde 58 oy alan evet çilerin savlarını benimseyecek olursak eğer, aptalların sayısında yüzde yirmi oranında bir düşüş görünmektedir(!) Bu nedenle E.Bağış mutluluk duymalıdır…
 
 Seçim sonuçlarını nasıl okuduğuma gelince; neyi, niçin oyladığından bihaber halkın iradesine söylenecek söz yoktur. Menderesin deyişiyle, “Halk isterse hilafeti bile getirebilir)
 
Ülkenin gelişip serpilmesi yönünde hiçbir çaba göstermeyen sahte elitlerin, var olan durumu korumak adına; ondan yararlandığı için her türlü rezilliği yapmaktan geri kalmayan bürokrasinin, darbe heveslilerinin, gücü elinde tutmak uğruna vatan-millet edebiyatı yapanların, her türlü çıkar işbirliğine salya dökenlerin, gününü gün ederek tüketen; başta üniversiteler olmak üzere tüm demokratik kuruluşların, çağdaş görünümlü ikiyüzlüler ile rozet Atatürkçülerinin ve bu ülkede öylesine yaşayanların sayesinde demokrasiyi araç olarak kullananların zaferine tanıklık ediyoruz.
 
 “Hayır” oyu kullananların bu yapıyı desteklediğini söylemek kadar yanıltan ve halkı ortadan ikiye bölen bir zihniyeti kutlayacak değilim. Ama kazanan “akıllılar(!)” duymuş olduğum hüzün ile alay edebilirler.
 
   1980 darbesinin Mamak’ta, üstelik sanık sıfatıyla hırpaladığı kişilerden biri olarak; salt bunun için de değil, gerçek demokrasi yanlısı olduğum için darbe yanlısı olmam söz konusu olamaz. Herhangi bir partinin yandaşı da değilim, yukarıda sıraladığım rezillikleri ise yarım asırdır yazı ve şiirlerine konu etmiş biri olarak “hayır” dedim. Bu nedenle benim ve benim gibi düşünenlerin oyu ile, var olan durumdan (statüko) beslenenlerin oyu karıştırılmamalıdır. Gerçek “hayır”cıların oyu bir avuç sömürgenin “hayır” oyu ile aynı değildir…
 
  Oylama sonuçlandıktan sonra, Başbakan yaptığı konuşmada Pensilvanya’ya mesajını gönderirken çok mutluydu. Birbirlerini kutlulayabilirler,“darbe kansız oldu.”       
 
  Her şeye rağmen yüreğinde küçük bir sızı duyanlar Hanefi Avcı’ya kulak vermelidirler…
 
13 Eylül 2010

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.